Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami zawodniczek po 2. kolejce spotkań w polskiej Ekstralidze Kobiet.

Ekstraliga Kobiet

Wypowiedzi zawodniczek do każdego spotkania:

[kolejka]
- Mecz -
Miejsce Data Godzina Gospodarz Wynik Gość
[2] - EK6 Trzebinia 21.09.2019 18:00 PUKS Trzebinia

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk  4:5 NO_IMAGE
(1:2, 1:0, 2:3)

KS Górale Nowy Targ
WYPOWIEDZI ZAWODNICZEK

Fot. PUKS Trzebinia
Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk

Za nami pierwszy mecz w tym sezonie i nie należał on do łatwych. Obie strony pokazały pełne przygotowanie do sezonu oraz chęć wygrania spotkania.

Z naszej perspektywy był to ciężki mecz. Na parkiecie zabrakło aż 5 ważnych zawodniczek, co odczułyśmy na boisku podczas gry. Dzięki temu miało możliwość zadebiutować kilka młodszych dziewczyn, które po raz pierwszy rozegrały mecz w tej kategorii z tak mocną oraz doświadczoną drużyną. Uważam, że dziewczyny poradziły sobie świetnie.

Co przesądziło o takim rezultacie? Przez cały mecz goniłyśmy wynik. Szybka pierwsza bramka Góralek wywołała nerwy oraz zamieszanie w grze ofensywnej naszej drużyny (co spowodowało przegranie tercji 1:2). Dalsza część spotkania wyglądała dużo lepiej. Grałyśmy bardziej spokojnie oraz mądrze. W końcówce meczu bardzo chciałyśmy wyjść na prowadzenie i mniej uwagi poświęciłyśmy grze defensywnej. Chwila nieuwagi i przeciwniczki to wykorzystały, wygrywając spotkanie 5:4. Mimo takiego zakończenia jestem dumna z naszego zaangażowania i walki do samego końca. Myślę, że z meczu na mecz będziemy silniejsze i powalczymy o 3 punkty w następnych meczach - Patrycja Gurgul.


Fot. SportowePodhale.pl
NO_IMAGE Pomimo niskiej frekwencji zawodniczek w naszej drużynie, udało się wrócić do domu z 3 punktami. Miejmy nadzieję, że to będzie dobry krok przed nadchodzącymi rozgrywkami. Wiemy nad czym musimy pracować, a także czego od siebie więcej wymagać. Drużyna z Trzebini jest nieprzewidywalna i wiemy, że może nas jeszcze nie raz zaskoczyć, dlatego tym bardziej cieszę się, że do końca zagrałyśmy z zimną głową i to nam udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę - Katarzyna Fuła.

[kolejka]
- Mecz -
Miejsce Data Godzina Gospodarz Wynik Gość
[2] - EK8 Gdańsk 21.09.2019 19:30 Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk  7:5 MMKS Podhale Nowy Targ
(4:2, 2:1, 1:2)

MMKS Podhale Nowy Targ
WYPOWIEDZI ZAWODNICZEK

Fot. Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk
Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk

Mecz z MMKS-em był naszym trzecim spotkaniem w tym sezonie, więc na szczęście miałyśmy już szansę troszkę się "rozegrać" przez tym weekendem.

Bardzo cieszy nas na pewno fakt, że już od początku przyszło nam się spotkać z tak wymagającym przeciwnikiem, z którym poprzednie dwa sezony z rzędu walczyliśmy o złoty medal.

Na pewno nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Już po 20 sekundach straciłyśmy bramkę i popełniałyśmy niestety sporo błędów podczas rozegrania piłki oraz dodatkowo błędów indywidualnych, przez co gra nie wyglądała tak dobrze, jak byśmy tego chciały. Podhalanki również imponowały szybkością, co w połączeniu z naszymi błędami umożliwiło im wyprowadzenie kilku skutecznych kontr.

Na szczęście mecz zakończył się naszym zwycięstwem, a utrzymanie tak systematycznych treningów jak do tej pory wróży coraz lepsze efekty w przyszłych spotkaniach - Weronika Grądzka.


Fot. SportowePodhale.pl
MMKS Podhale Nowy Targ W miniony weekend miałyśmy przyjemność zmierzenia się z aktualnym mistrzem Polski - Olimpią Osowa Gdańsk. Wiedziałyśmy, że jest to ciężki przeciwnik, a my jadąc zaledwie w 8 zawodniczek w polu i z 2 bramkarkami i tak chciałyśmy pokazać, na co nas stać. Moim zdaniem mecz był bardzo wyrównany i zacięty, była walka do końca, o każdą piłkę. Niestety kilka głupich błędów, niewykorzystanych sytuacji i brak paru zawodniczek, doprowadziło do wygranej naszych przeciwniczek. Nie poddajemy się jednak i czekamy na rewanż! - Anna Osmala. 

[kolejka]
- Mecz -
Miejsce Data Godzina Gospodarz Wynik Gość
[2] - EK7  Zielonka 22.09.2019 10:00 Dzikie Gęsi Zielonka

Dzikie Gęsi Zielonka 3:7 Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk
(2:2, 0:3, 1:2)

SUS Travel Jedynka Trzebiatów
WYPOWIEDZI ZAWODNICZEK

Fot. SportowePodhale.pl
Dzikie Gęsi Zielonka

W niedzielę rano rozegrałyśmy pierwsze spotkanie w Ekstralidze Seniorek po długiej przerwie na własnym boisku. Towarzyszyły nam na pewno bardzo pozytywne emocje, co przełożyło się na bardzo wysokie zaangażowanie drużyny w meczu. Nie było mowy o odpuszczaniu przeciwnikowi, mimo że wiedziałyśmy o tym, że przyszło nam się zmierzyć z zeszłorocznym brązowym medalistą. Dodatkowo drużyna Jedynki Trzebiatów w swoich szeregach powitała po przerwie jedną z czołowych zawodniczek - Justynę Krzywak.

Mecz uważam za bardzo zacięty i wyrównany - mimo że wynik nie oddaje w pełni tego, co działo się na boisku. Drużyna przyjezdnych wykazała się dużym doświadczeniem, dzięki czemu wygrała to spotkanie.

Ten mecz napawa mnie dużym optymizmem. Widzę jak pracujemy na treningach oraz jak z meczu na mecz niwelujemy nasze błędy. Przepracowaliśmy preseason i wiem, że to dopiero początek naszej przygody z seniorkami. Jesteśmy w stanie grać jak równy z równym z najlepszymi ekipami w Polsce - to tylko kwestia czasu - Aleksandra Krajewska.


Fot. Archiwum zawodniczki
Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk Mecz z Zielonką bez historii. Nudna pierwsza tercja, zakończona remisem. W drugiej zaczęłyśmy grać fajnie piłką, brakowało jeszcze dobrego strzału i czasem ostatniego podania. Dzikim Gęsiom pozwoliłyśmy jedynie na kilka niegroźnych kontr. Cieszy nas bramka strzelona w osłabieniu. Bardzo dobrze rozegrałyśmy przewagę, oddałyśmy sporo groźnych strzałów, a na koniec bramka strzelona kilka sekund po zakończeniu przewagi. Trzecia tercja to już głównie pilnowanie wyniku i trenowanie rozegrania piłki. 3 punkty zdobyte, zapominamy o Gęsiach i skupiamy się na meczu z Olimpią, bo dopiero to spotkanie zweryfikuje nasze przygotowanie do sezonu - Justyna Krzywak.