Od piątku do niedzieli w hali sportowej na nowotarskiej Niwie rywalizować będą jedne z najlepszych kobiecych reprezentacji świata. Turniej 6 Nations Floorball Challenge obsadzą kraje sklasyfikowane w poprzednich Mistrzostwach Świata w przedziale 5-10: Słowacja (5), Łotwa (6), Polska (7), Norwegia (8), Dania (9) oraz Niemcy (10).

Rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie, szczególnie, że będzie to ostatni sprawdzian przed 12. czempionatem globu, który odbędzie się w grudniu w Neuchatel w Szwajcarii.

O przed-turniejowe nastawienie, cele i przygotowania do zbliżających się Mistrzostw Świata zapytaliśmy trenera Polek - Christera Bertilssona:

- Cieszymy się, że będziemy mieli możliwość przebywania ze sobą i pracowania dłużej niż 2 dni, jak odbywa się to podczas typowych zgrupowań. Cieszymy się także, że turniej organizowany jest w Polsce. Interesuje nas w jakiej formie są pozostałe zespoły z miejsc 5-10 światowego rankingu. Ciekawi nas też jak nasze zawodniczki, będąc na starcie rozgrywek, zaprezentują się na tle innych. Celem grupowym jest skonsolidowanie zespołu i dalsze kształtowanie drużyny. Chcielibyśmy także zawęzić skład i wybrać grupę docelową, z którą pojedziemy na MŚ. Dla zawodniczek jest to czas, żeby pokazać, że chcą być w Reprezentacji Polski, podołają temu zadaniu fizycznie, psychicznie oraz będą w stanie tworzyć z innymi zawodniczkami drużynę. Wyniki spotkań nie są istotne. Spoza listy powołanych na turniej obserwujemy wszystkie zawodniczki. Na obecną chwilę pod kątem mistrzostw świata bierzemy pod uwagę 2 osoby, które nie zostały zaproszone na zbliżający się turniej.

WSZYSTKIE MECZE BĘDĄ TRANSMITOWANE NA ŻYWO
NA KANALE YOUTUBE: IFF CHANNEL - KLIKNIJ TUTAJ

Z podobnym pytaniem zgłosiliśmy się do Zuzanny Krzywak, która świetnie radzi sobie w czeskiej Extralidze. W ostatnim spotkaniu zaliczyła hat-trick i dwie asysty oraz została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką spotkania. Jej 1.SC Tempish Vitkovice po 6 kolejkach prowadzi w tabeli, gromiąc kolejne rywalki.

- 6 Nations Floorball Challenge jest dla całego zespołu poważnym sprawdzianem, a także ostatnią szansą na pokazanie się indywidualnie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. Zdaje sobie sprawę, że będzie to ciężki turniej, biorąc pod uwagę fakt, że w trakcie trzech dni rozegramy aż pięć meczów z wymagającymi rywalami. W zasadzie po raz pierwszy od eliminacji spotkamy się w pełnym składzie, dlatego ciężko określić w jakiej aktualnie jesteśmy dyspozycji. Jeśli chodzi o mnie, to uważam, że wyjazd za granicę wiele mi pomógł i mimo że moja forma nie jest jeszcze taka, jakiej bym oczekiwała, to wszystko zmierza w dobrym kierunku. Cieszy fakt, że zagramy na własnym terenie i po cichu liczymy na dobry doping ze strony naszych kibiców. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zaprosić Was do Nowego Targu. Wasze wsparcie z pewnością przyda nam się w walce o najwyższe miejsce!

W podobnym tonie wypowiada się Agnieszka Kozanecka, grająca w szwedzkim Göteborg Innebandy.

Turniej 6 Narodów to dla nas ważny i ostateczny sprawdzian przed zbliżającymi się mistrzostwami. Każda z powołanych ma szansę udowodnić swoją przydatność dla drużyny i ostatecznie „zaklepać” miejsce w dwudziestce. Trudno mi powiedzieć jaka jest forma drużyny, bo ostatnie zgrupowanie, w którym brały udział wszystkie zawodniczki to styczniowe Eliminacje. Minęło sporo czasu, jednak dobrze pamiętam nasze świetne nastroje po ostatnim, udanym meczu z Czeszkami. Liczę, że na zbliżającym się turnieju ponownie pokażemy, że stać nas na poważne granie. Ważnym elementem będzie to, by nowe twarze Reprezentacji dobrze wkomponowały się w wypracowany wcześniej kolektyw, ale i by bez kompleksów pokazały swoje największe atuty. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że mimo zmian klubowych i zmiany taktyki, którą gram na co dzień, czuję się dobrze zarówno fizycznie, jak i „boiskowo”! Obyśmy dosięgnęły naszą postawą poprzeczki, którą same zawiesiłyśmy niezwykle wysoko. Wpadajcie do Nowego Targu, to będzie wymagający ale i niezwykle ekscytujący weekend, czuję to!

System gry będzie różnił się od ligowego. Dziewczyny grać będą trzy piętnastominutowe tercje w systemie każdy z każdym zgodnie z poniższą rozpiską:

18 października (piątek)

9:00 | Polska - Norwegia
11:00 | Słowacja - Dania
13:00 | Łotwa - Niemcy
15:00 | Słowacja - Polska
17:00 | Niemcy - Norwegia
19:00 | Dania - Łotwa

19 października (sobota)

9:00 | Niemcy - Słowacja
11:00 | Dania - Polska
13:00 | Łotwa - Norwegia
15:00 | Dania - Niemcy
17:00 | Norwegia - Słowacja
19:00 | Polska - Łotwa

20 października (niedziela)

9:00 | Norwegia - Dania
11:00 | Polska - Niemcy
13:00 | Łotwa - Słowacja

Serdecznie zapraszamy wszystkich na halę przy ul. Niwa 4C w Nowym Targu. Wstęp wolny!