Już jutro w kanadyjskim Halifax rozpoczniemy Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 19. Polska zagra w grupie z USA, Japonią i Rosją. Poniżej w pigułce dzielimy się najważniejszymi informacjami dotyczącymi tej imprezy.


Jeśli nie chcesz czytać całego artykułu, poniżej punktujemy najważniejsze linki z informacjami na oficjalnej stronie Mistrzostw:

MU19 WFC hashtags: #U19WFC #floorball


WAŻNE: Pamiętajmy, że godziny meczów podane na oficjalnej stronie organizatora to godziny podane w czasie kanadyjskim. Należy do nich doliczyć 5 godzin, by otrzymać czas polski.

System gier będzie podobny, jak podczas Mistrzostw Świata Juniorów 2017 w Vaxjo. Zespoły z grup A i B powalczą o Mistrzostwo Świata (Dywizja A), a ekipy z koszyków C i D o awans do "Elity" (do Dywizji A).

Każda z grup rozegra mecze systemem "każdy z każdym". Następnie zespoły z 1. i 2. miejsc zagrają mecze półfinałowe "na krzyż" i kolejno spotkania o 1. i 3. miejsce w swojej Dywizji (1. miejsce Dywizji A - Mistrzostwo Świata; 1. miejsce Dywizji B - awans do Dywizji A).

Zespoły z miejsc 3 zagrają pojedynczy mecz o 5. (Dywizja A) i 13. miejsce (Dywizja B). Ekipy z 4. lokaty grup A i B zagrają mecz o utrzymanie w Dywizji A, a drużyny z miejsc 4. w grupach C i D o 15. miejsce całej klasyfikacji.

Grupy Mistrzostw Świata:

DYWIZJA A
 

Grupa A

 

Grupa B

Finlandia (1)* Szwecja (2)
Szwajcaria (4) Czechy (3)
Łotwa (5) Dania (6)
Norwegia (9) Słowacja (7)
DYWIZJA B
 

Grupa C

 

Grupa D

Polska (8) Niemcy (11)
USA (15) Kanada (14)
Japonia (16) Słowenia (17)
Rosja (27) Nowa Zelandia (21)

* miejsce w światowym rankingu IFF

Terminarz wszystkich meczów w fazie grupowej i fazie play-off - kliknij tutaj lub tutaj.

Mecze Polaków w fazie grupowej + okna do transmisji LIVE:

 

8 maja | 21:00 (czas polski) | Polska - USA (hala DALPLEX)

9 maja | 18:00 (czas polski) | Japonia - Polska (hala DALPLEX)

10 maja | 15:00 (czas polski) | Polska - Rosja (hala DALPLEX)

Pozostałe transmisje NA ŻYWO - kliknij utaj.

To oni będą reprezentować Polskę w Halifax!

Przypominamy pełną listę powołanych na MŚ w Kanadzie. Kliknij tutaj, by zobaczyć listę zawodników i sztab szkoleniowy.

Śledź poszczególne mecze, statystyki i tabele, a także typuj wyniki i zgarniaj nagrody w aplikacje IFF Events!

Zapraszamy również do wzięcia udziału w typowaniu wyników MŚ 2019 w Halifax. Wystarczy zainstalować aplikację IFF Events i wybrać z listy wydarzeń "Men's U19 World Floorball Championships 2019". Na początku można wybrać swoje ulubione zespoły, dzięki czemu będziemy otrzymywali powiadomienia NA ŻYWO o zmianie wyniku w spotkaniach danej drużyny. Aby wybrać POLSKĘ, należy rozwinąć menu po lewej stronie i kliknąć "B Division". Dzięki aplikacji możemy również śledzić wszystkie wyniki na żywo oraz pełne tabele i statystyki całych Mistrzostw.

Aplikacja jest do pobrania w AppStore oraz Google Play.

Polacy w Halifax

Zapraszamy do śledzenia stron Polskiego Związku Unihokeja (www, Facebook, Instagram). Na naszej stronie internetowej będziemy tworzyli artykuły po każdym dniu występów Polaków na MŚ w Kanadzie. Na Facebook'u możecie oczekiwać grafik z wynikami meczów, z kolei na Instagramie bezpośredniej relacji z wyjazdu do Kanady, prowadzonej przez naszych Kadrowiczów.


@pzunihokeja

@pzunihokeja

pzunihokeja.pl

Więcej informacji na oficjalnych stronach Mistrzostw Świata Juniorów 2019 - Halifax (Kanada):


@U19WFC

@u19wfc

floorball2019.com