Z powodu kontuzji dolnej części ciała, Grzegorz Panek nie będzie mógł Reprezentować Polski na Akademickich Mistrzostwach Świata. Zastąpi go Rafał Deska.

Jak podaje sztab szkoleniowy Akademickiej Reprezentacji Polski Mężczyzn w unihokeju, kontuzjowanego Grzegorza Panka zastąpi Rafał Deska.

Pełna lista powołanych: > tutaj <

Akademickie Mistrzostwa Świata w unihokeju odbędą się w dniach 26-30.06.2018 w Łodzi.

Przygotowania do turnieju kadry rozpoczęły konsultacjami. W dniach 13-15 kwietnia 2018 w Babimoście spotkali się mężczyźni, a dwa tygodnie później w Czerwieńsku trenowały kobiety. Wstępne, szerokie listy zawodnicze formułowane były we współpracy z trenerami klubowymi i akademickimi, którzy wskazywali trenerom kadr zawodników-studentów. Obydwa sztaby kierowały się podobnymi kryteriami doboru: najistotniejsza była gra w Reprezentacji Polski na poziomie seniorskim i udział w ostatnich turniejach międzynarodowych, jak również systematyczna gra w klubie ekstraligowym. Brana pod uwagę była również obecność w kadrze seniorskiej lub juniorskiej w przeszłości. Ostatnim i najważniejszym kryterium była oczywiście aktualna forma oraz stan zdrowia.

Na konsultacjach obydwa sztaby pozwoliły odpocząć czołowym graczom - członkom reprezentacji seniorskich, sprawdzając "głębię" składu. Na zgrupowaniach można było zaobserwować duże zaangażowanie i dobrą pracę kandydatów. Wkrótce zapadną ostateczne decyzje dotyczące systemu rozgrywek i zostaną rozlosowane składy grup. Kadry będą zakwaterowane i rozpoczną konsultację przed turniejem - w Łodzi począwszy od 22 czerwca - skomentował Dominik Wojciechowski, menadżer obu Reprezentacji.