Reprezentacja Polski Mężczyzn z Niepełnosprawnością na Wózkach ma nowego trenera. Został nim Przemysław Wójcikowski, na co dzień zawodnik występujący w Salming Ekstralidze Mężczyzn oraz drugi trener Reprezentacji Polski Kobiet do lat 19.

Nowy szkoleniowiec Kadry związany jest z unihokejem od 2004 roku, kiedy to swoją przygodą z tą dyscypliną rozpoczął w UKS Kokociniec 67 Katowice. Od 2008 roku jest zawodnikiem TKKF Jadberg Pionier Tychy. Na swoim koncie ma około 200 meczów w Salming Ekstralidze Mężczyzn, a także kilkanaście klubowych turniejów międzynarodowych w Ostrawie i Pradze. To także uczestnik Mistrzostw Świata Mężczyzn na Łotwie w 2016 roku (sztab szkoleniowy). W szerokiej Kadrze Narodowej występuje od 2015, a jego debiut z orzełkiem na piersi to turniej ELITE CUP w Nowym Targu tego samego roku. W 2016 brał także udział w 6. Polish Open we Wrocławiu – końcowych przygotowania Kadry Mężczyzn do Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. Od września 2017 jest drugim trenerem Reprezentacji Polski Kobiet do lat 19, a także trenerem drużyny I ligi mężczyzn (Śląska Liga Unihokeja) w UKS Kokociniec 67 Katowice.

Cieszę się z propozycji i danej mi szansy objęcia stanowiska trenera reprezentacji narodowej osób z niepełnosprawnością na wózkach. Po jej otrzymaniu, od razu się zgodziłem, ponieważ uważam, że jest to bardzo perspektywiczna drużyna, z wielkimi szansami na kolejne medale najważniejszych imprez unihokejowych na świecie. Swoim zaangażowaniem, zapałem, umiejętnościami łatwego nawiązywania kontaktów oraz budowania atmosfery sportowej i doświadczeniem unihokejowym chcę pomóc zawodnikom z Reprezentacji w osiąganiu jak najlepszych wyników sportowych. Myślę, że nasza współpraca przyniesie korzyści dla każdej ze stron. Chciałbym również, aby drużyna była jeszcze bardziej rozpoznawalna w naszym środowisku unihokejowym i by uczestniczyła w najważniejszych imprezach w kraju (SuperFinał). Cele na przyszły rok to nieoficjalne Mistrzostwa Świata w Szwajcarii, Prague Wheel Open 2018, mecze sparingowe z drużynami czeskimi oraz – mam nadzieję – udział w turnieju Malmo Open (Szwecja) – powiedział nowo powołany trener – Przemysław Wójcikowski. 

polskibus_baner