4 lutego w Toruniu odbył się VI Turniej Unihokeja Pamięci Darka Ciepieli o Puchar Beretty.

W turnieju wystąpiło 8 drużyn podzielonych na 2 cztero-zespołowe grupy. Oprócz gospodarzy imprezy, drużyny Floorball Club Kala-Izolacje, w tym dniu na parkiecie pojawiły sie również: Szara Strefa Toruń (dwukrotny zwycięzca turnieju), TLU Toruń (drużyna złożona z reprezentantów najsilniejszych toruńskich drużyn - TKU, Avanti i Elesta), Floorball Team Rumia (mistrz Toruńskiej Ligi Unihokeja), Floorball Słupsk, a także debiutujący w imprezie - Niedźwiedzie Bydgoszcz, Horyzont Kołaczkowo (mistrz Opalenickiej Ligi Unihokeja) i posiadający w swoim składzie kilku reprezentantów Polski - Sami Swoi Zielonka. Stawka drużyn była bardzo silna i wyrównana, jednak od początku było wiadomo, że głównym faworytem będzie drużyna z Zielonki.

Już mecze grupowe dostarczyły licznie zgromadzonej publiczności wiele sportowych emocji. Mimo tego, że mecze trwały zaledwie 20 minut, to kibice mogli obejrzeć sporo bramek oraz byli świadkami wielu interesujących pojedynków z niesamowitym zwrotami akcji włącznie. Ostatecznie awans do półfinałów wywalczyli faworyci. Z grupy A do półfinałów awansowały drużyny Sami Swoi Zielonka i Floorball Słupsk, natomiast z grupy B – TLU Toruń i Szara Strefa Toruń (obrońca pucharu sprzed roku). W pierwszym półfinale gwiazdy Toruńskiej Ligi Unihokeja pokonały Floorbal Słupsk 3:1, natomiast w drugim półfinale Sami Swoi Zielonka odprawiły z kwitkiem Szarą Strefę wygrywając 4:2. Tym samym stało się jasne, że zespół z Torunia nie obroni pucharu wywalczonego przed rokiem.

Zanim doszło do rozgrywki o medale, drużyny, które nie wyszły z grupy rozegrały mecze o miejsca 5-8. I tak w pojedynku o 7. miejsce gospodarz turnieju Floorball CLUB Kala-Izolacje pokonał Floorball Team Rumia 3:1, a Niedźwiedzie Bydgoszcz w meczu o 5 miejsce zwyciężyły Horyzont Kołaczkowo w stosunku 2:1.

Następnie kibice byli świadkami bardzo ciekawego meczu o 3. miejsce. Szara Strefa bardzo szybko objęła dwubramkowe prowadzenie i była na najlepszej drodze po zdobycie brązowego medalu. Jednak drużyna ze Słupska pokazała hart ducha i sportowe ambicje, co pozwoliło im na zdobycie aż 5 bramek. Tym samym słupszczanie w trzecim swoim występie w toruńskim turnieju zdobyli trzeci medal. Do zdobytego wcześniej brązu i srebra dorzucili kolejny brąz.

Finał zapowiadał się wybornie. Spotkały się dwie niepokonane dotąd drużyny – Sami Swoi Zielonka i TLU Toruń. Pojedynek tych drużyn był wisienką na torcie tegorocznej edycji memoriału Darka Ciepieli. Po pierwszej połowie pachniało niespodzianką, ponieważ to torunianie prowadzili 1:0. Jednak po zmianie stron grająca w okrojonym składzie drużyna z Zielonki wspięła się na wyżyny swoich możliwości i zdobyła dwa gole. Ekipa TLU nie była już w stanie wyrównać i po raz pierwszy w historii turnieju organizowanego przez Floorball CLUB Kala-Izolacje, zwycięstwo odniosła drużyna spoza Torunia.

Zdjęcia: Floorball Club Kala-Izolacje Toruń