Miło nam poinformować, że znane jest już nazwisko nowego selekcjonera Reprezentacji Polski Mężczyzn. Został nim 42-letni Jan Holovka, aktualnie związany z FBC Ostrava (czeska Superliga).

42-letni Jan Holovka to drugi trener czeskiego FBC Ostrava, zajmującego po dwóch kolejkach aktualnie 5. miejsce w Tipsport Superliga, będącej najwyższą klasą rozgrywkową w Republice Czeskiej. W tym samym klubie występują w tym sezonie też dwaj reprezentanci Polski: Łukasz Chlebda i Wojciech Malajka.

Asystentem trenera Holovki w polskiej Reprezentacji będzie Libor Hrček, w przeszłości również związany z Ostrawą, a ostatnio trenujący w Z.F.K. Petrovice.

Po lewej Libor Hrček, obok Jan Holovka

Obaj trenerzy w latach 2010-2012 wspólnie prowadzili Reprezentację Słowacji, która na Mistrzostwach Świata w 2012 roku w Szwajcarii zajęła 8. miejsce (Polska sklasyfikowana została wtedy na 11. miejscu). Podobnie jak teraz w Polsce, wtedy również pierwszym trenerem był Jan Holovka, drugim Libor Hrček.

Nowym szkoleniowcom życzymy dużo zapału do pracy oraz samych sukcesów, szczególnie podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w Rydze! Najbliższe zgrupowanie Kadry odbędzie się w dniach 21-23 października w Katowicach. Następne 4-6 listopada w Zielonce - na wtedy zaplanowano mecze sparingowe seniorów z Kadrą U-19.

Zmiana na funkcji trenera Kadry Narodowej Mężczyzn spowodowana jest rezygnacją trenera Marcina Zmiarowskiego po turnieju Polish Open.

UUBiW - kliknij po wszystkie informacje