Od 3 do 7 maja w szwedzkim Vaxjo odbędą się Mistrzostwa Świata Mężczyzn U19. Przedstawiamy krótką zapowiedź. 

Od 2013 roku Reprezentacja Polski Mężczyzn U19 sukcesywnie pnie się w górę unihokejowej drabiny. Przed czterema laty w Hamburgu, pod wodzą Roberta Deski, awansowaliśmy do Dywizji A, pokonując po dogrywce Niemców. Dwa lata temu w Helsingborgu, zespół kierowany przez Marcina Zmiarowskiego, zajął najlepsze w historii tej kategorii wiekowej VI miejsce. W maju br. przyjdzie nam się zmierzyć ze Szwajcarią, z Czechami oraz Łotwą. 

- Najważniejszym elementem naszych przygotowań do Mistrzostw Świata był turniej Polish Cup, rozegrany w lutym tego roku w Polsce, który pokazał nam, jak i naszym kibicom, że stać nas na wiele. Mało zabrakło, a zwyciężylibyśmy z wyżej notowaną Słowacją, pokonaliśmy w pięknym stylu Niemców, zaaplikowaliśmy Czechom rekordową ilość siedmiu bramek, a przez większość spotkania ze Szwajcarią stawialiśmy Wicemistrzom Świata zacięty opór - mówi bramkarz Reprezentacji Polski Jakub Udziela. 

Czytaj więcej - Tabela oraz wyniki Dywizji A

Spotkania z Czechami oraz Szwajcarią miały dla nas największe znaczenie, gdyż to właśnie te drużyny będą naszymi grupowymi rywalami podczas światowego czempionatu w Vaxjo. Stawkę w grupie uzupełnia Łotwa, która z pewnością będzie chciała zrewanżować się za porażkę swojej damskiej drużyny sprzed roku, która w efekcie skutkowała spadkiem tej reprezentacji do Dywizji B. 

Grupa A Grupa B

- Po Polish Cup przeanalizowaliśmy naszą grę i staraliśmy się pracować nad wieloma aspektami gry podczas treningów w klubach. Wierzę, że dzięki takiemu podejściu, nasza gra na Mistrzostwach Świata będzie jeszcze lepsza i uda nam się przynajmniej powtórzyć historyczne osiągnięcie polskiej Reprezentacji, która dwa lata temu na czempionacie globu zajęła 6. miejsce - kontynuuje Udziela.

Czytaj więcej - Transmisje z Mistrzostw Świata MU19

Czego możemy się spodziewać po naszej drużynie?

- Za orzełka walczyć będziemy do ostatnich minut - tak, by każdy Polak, oglądający i śledzący nasze zmagania, był dumny ze swojej Reprezentacji. Wierzymy także, że stać nas na sprawienie niejednej niespodzianki, dlatego koniecznie oglądajcie nasze spotkania i dopingujcie nas jak tylko możecie! My zaś będziemy walczyć do upadłego o zwycięstwo w każdym ze spotkań! - podsumowuje nasz rozmówca, bramkarz Reprezentacji Polski Jakub Udziela. 

Czytaj więcej - Zostań komentatorem Mistrzostw Świata MU19!

Więcej zdjęć oraz informacji na naszym profilu na Facebooku!

fot. PZUnihokeja oraz Leszek Łopuszyński