"Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy z nowym sezonem!"

- cytat uznanego komentatora piłkarskiego Andrzeja Twarowskiego oddaje chyba najlepiej to, co czuje każdy kibic unihokeja w Polsce! Uwaga podróżni! Pociąg „Salming Ekstraliga Mężczyzn” rusza już w najbliższą sobotę! Dla jednych będzie to przyjemna podróż szlakiem zwycięstw. Inni będą chcieli czasem się zatrzymać, by poprawić swoją grę. Zaczynamy od 4 dwumeczów rozgrywanych w: Zielonce i Łochowie (grupa B) oraz Wejherowie i Żarach (grupa C). Co czeka nas w tych spotkaniach? Jak przegotowywały się drużyny? Czytajcie dalej!

Pierwsze Lubuskie Derby tego sezonu!

GRUPA C
KS Wejherowo VS

UKS Prus Żary

Mecz 1 - LIVE
Mecz 2 - LIVE

I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski

Data i godzina spotkań: 08.09.2018 r., godz. 18:00
09.09.2018 r., godz. 10:00
Miejsce spotkań: Hala sportowa I LO Żary - ul. Podwale 16
Sędziowie: Jarysz Mateusz / Krawczyk Krzysztof

W tegorocznych rozgrywkach aż trzy zespoły reprezentują województwo lubuskie! Mecze derbowe to zawsze wielkie zaangażowanie z obu stron barykady, twarda gra i wielkie emocje. Pierwsza derbowa potyczka w grupie C będzie też inauguracją tegorocznej kampanii o tytuł Mistrza Polski. Przyjemność otwarcia sezonu będą mieli zawodnicy UKS Prus Żary, którzy podejmą we własnej hali beniaminka z Gorzowa. Postawa I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski to dla wszystkich duża niewiadoma. Liczymy, że wypowiedź Mirona Łaty przybliży Państwu przygotowania, cele i nastawienie tej drużyny przed rozgrywkami.


Fot. Archiwum zawodnika

Nasze przygotowania rozpoczęły się trzy tygodnie przed pierwszym meczem. Od początku skupiliśmy się na budowaniu wytrzymałości. W pierwszym tygodniu mieliśmy dwa treningi dziennie. Na porannych treningach niewiele dotykaliśmy kija i piłeczki. Pod koniec mieliśmy różne zabawy z piłeczka i małe gierki. Wieczorami dużo grania, szlifowania techniki i treningów strzeleckich. Na weekend przyjechali do nas chłopaki z Wierzchowa. Dobrze się zaprezentowali i mamy nadzieję nawiązać z nimi współpracę. Miałem okazję grać już w przeszłości z dwoma z nich razem w drużynie. Szczególnie cenię sobie współpracę z Szymonem Szłapakiem. W drugim tygodniu lekko zwolniliśmy tempo, ale nadal ciężko trenowaliśmy i odbyliśmy 7 jednostek treningowych. Teraz rozpoczął się już rok szkolny dla większości chłopaków, dlatego przechodzimy w normalny tryb treningów 3 razy w tygodniu - tak, jak to będzie wyglądać u nas przez cały sezon.

Gorzów startuje po raz pierwszy w Salming Ekstralidze. Mimo to nie boimy się starcia z najlepszymi. Chcemy zająć co najmniej drugie miejsce w grupie. Później powalczyć o ćwierćfinał. Drużyna jest bardzo młoda. Składa się głównie z juniorów. Będzie brakowało nam na początku doświadczenia i sprytu seniorskiego. Mam nadzieję, że uda nam się razem z Danielem Chochowskim - naszym kapitanem - "pociągnąć" drużynę i nadać jej pewności siebie.

Na dwumecz z Żarami mamy tylko jeden cel. Zacząć dobrze sezon, wygrać dwa mecze i wrócić do domu z kompletem punktów. Z tego miejsca chciałbym też podziękować naszym Trenerom za profesjonalne przygotowania do sezonu!

Pewność siebie będzie chciała zbudować również drużyna z Żar. W zeszłym roku najskuteczniejszy w klasyfikacji kanadyjskiej był Bartłomiej Fliegner. Przeczytajcie, co powiedział nam przed tą kolejką.


Fot. Leszek Łopuszyński

Przed nadchodzącym sezonem wielu naszych zawodników przygotowuje się bardzo intensywnie. W miniony weekend mieliśmy nawet takie małe zgrupowanie, gdzie byliśmy w stanie dużo i często trenować oraz wiele spraw bardzo dobrze "obgadać". W tym sezonie w naszym składzie pojawi się wiele nowych twarzy. Kilka z nich już grało na parkietach Ekstraligi. Bardzo się cieszę z faktu przyjścia do Prusa moich dwóch braci, Adama i Alana. Trzech Fliegnerów to nie jeden.

Zbliżające się spotkania z Gorzowem zapowiadają się na pewno interesująco. Do końca nie wiemy, czego się spodziewać po przeciwniku. Na pewno nie będziemy chcieli oddać im inicjatywy. Naszym celem jest wygrana. Wszakże to jedne z lubuskich Derbów!

Miejmy nadzieję, że i tym razem Derby zelektryzuję fanów zgromadzonych na hali w Żarach, a samym zawodnikom dadzą sporą dawkę pozytywnych emocji już na starcie rozgrywek! Z racji, że jest to już nasza ostatnia zapowiedź przed zbliżającą się kolejką Salming Ekstraligi Mężczyzn, życzymy wszystkim drużynom "połamania kija" i jak najlepszych występów, a Kibicom wiele wrażeń i radości z sukcesów ulubionych drużyn!

  • Śledź wyniki NA ŻYWO na naszej stronie oraz bieżące wiadomości z Salming Ekstraligi Mężczyzn na naszym facebook'owym FanPage'u! Zapraszamy szczególnie do zabawy "Liga Typera 2018/2019", w której za poprawnie wytypowane wyniki najbliższej kolejki Salming Ekstraligi Mężczyzn można wygrać wartościowe nagrody firmy Salming Polska! Więcej na naszym Facebook'u, o którym wspominaliśmy wyżej.
  • A już jutro zabawa "zdjęcia z trybun" - śledźcie naszego Facebook'a!