Szarotka wygrywała towarzysko, ale kto wygra o stawkę?

 Fot. Tomasz Sowa, www.facebook.com/Tomasz-Sowa-Photography

Grupa A Salming Ekstraligi Mężczyzn rozpoczyna zmagania. Śledząc lokalne publikacje i informacje podawane przez kluby w mediach społecznościowych często spotykamy określanie tej rywalizacji jako "grupa śmierci". Na papierze jest to zdecydowanie najsilniejsza stawka pierwszej fazy sezonu. Do gry w zmaganiach o tytuł Mistrza Polski w najbliższy weekend ruszają zespoły: KS Gorący Potok Szarotka Nowy TargTRAVEL.PL Wilki Sanok. Dwa tygodnie wcześniej obie ekipy spotkały się w sparingowych pojedynkach w Sanoku. Tym razem areną zmagań będzie Hala sportowa w Nowym Targu na osiedlu Niwa 4C.

GRUPA A
VS

KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ

Mecz 1 - LIVE
Mecz 2 - LIVE

TRAVEL.PL Wilki Sanok

Data i godzina spotkań: 22.09.2018 r., godz. 20:00
23.09.2018 r., godz. 12:00
Miejsce spotkań: Hala sportowa w Nowym Targu - Osiedle Niwa 4C
Sędziowie: Konieczka Maciej / Frankiewicz Michał


Fot. Tomasz Sowa, www.facebook.com/Tomasz-Sowa-Photography

Oba zespoły mierzą w tym sezonie w pozycje medalowe. Teoretycznym faworytem spotkań jest Szarotka, która zrobiła bardzo interesujące transfery i wypożyczenia. Do drużyny dołączyli zawodnicy kojarzeni dotychczas z Wiatrem Ludźmierz: Daniel Widurski, Jakub Udziela, Jakub Słowakiewicz, Aleksander Hamrol, Rafał Zacher, Szymon Jachymiak, Jakub Leja i Maciek Niziołek. Z kolei Watahę wzmocnili: Mariusz ZacharskiMichał KobylarskiBartłomiej SkrabalakRafał ZajdelSzymon Bryndza i Krzysztof Król. We wspomnianych wcześniej sparingach dwukrotnie zwyciężali przedstawiciele Nowego Targu. Wygrane były jednak nieznaczne, co zwiastuje kolejne emocjonujące spotkania już w ten weekend. O przygotowania do sezonu, tego dwumeczu, jak i o transfery zapytaliśmy kapitana Wilków Sanok - Tomasza Sokołowskiego.

 

Fot. Tomasz Sowa, www.facebook.com/Tomasz-Sowa-Photography

Kacper Komin: Jak wyglądały Wasze przygotowania do nowego sezonu? 

Tomasz Sokołowski: Przygotowania idą pełną parą od pierwszych dni lipca. Treningi prowadzi nowy trener, którym został Adam Dmitrzak, wielokrotny medalista szkolnych mistrzostw Polski. Ma charyzmę, wartościowy warsztat i pomysł na grę naszej drużyny. Uważam, że Jego obecność przyczyni się do podniesienia poziomu sportowego Wilków. Zwieńczeniem przygotowań były dwa sparingi z Szarotką Nowy Targ. Były to dwie bardzo wartościowe potyczki, z których wyciągnelismy wiele wniosków. 

K.K.: Jakie macie oczekiwania względem tegorocznych rozgrywek? Opowiedz także o ruchy transferowych i nowym trenerze?

T.S.: Gramy w grupie śmierci, czekają nas boje z najlepszymi. Faworytem w starciach z zespołami z Nowego Targu na pewno nie będziemy, ale jak zawsze damy z siebie wszystko. Tak samo podczas rywalizacji z groźnym Pionierem Tychy. Już nie możemy doczekać się inauguracji rozgrywek. Jeśli chodzi o kadrę, to zasiliło nas sześciu młodych zawodników. Z pewnością są wzmocnieniem składu i mocno w nich wierzymy. Niestety z powodów osobistych i zawodowych, przynajmniej w tym sezonie, nie pomoże nam dwóch graczy, którzy do tej pory grali w naszych barwach. (Kamil Kocur i Maciej Struzik, przypis redakcji)

K.K.: Jak oceniacie swoje szanse w spotkaniach z Szarotką? Czy sparingi rozegrane z nimi w Sanoku pozwoliły Wam na przygotowanie jakiejś szczególnej taktyki na tego rywala?

T.S.: Bez dwóch zdań mecze z Szarotką będą dla nas ogromnym wyzwaniem, bo mierzyć się będziemy z najbardziej utytułowanym klubem w Polsce. Graliśmy z tą drużyną już kilka razy. To doświadczony team naszpikowany reprezentantami Polski z Łukaszem Chledbą, jednym z najlepszych graczy na czele. Są doskonali technicznie, świetni motorycznie, ale chyba najlepsi taktycznie. Trudno szukać u nich słabego punktu. Ostatnie sparingi pozwoliły nam odpowiedzieć na kilka istotnych pytań zarówno jeśli chodzi o naszą grę, jak i o analizę gry rywali. Myślę, że będziemy dobrze przygotowani do pierwszych spotkań ligowych.


 Z drugiej strony barykady o wypowiedź poprosiliśmy nowego bramkarza Szarotki - Jakuba Udzielę.

 

Kacper Komin: Jak wyglądały Wasze przygotowania do nowego sezonu?  Jak nastawienie przed meczami z Wilkami? Czy sparingi rozegrane z nimi w Sanoku pozwoliły Wam na przygotowanie jakiejś szczególnej taktyki na tego rywala

Jakub Udziela: Przygotowania do nowego sezonu ruszyły już początkiem lipca. W nogach, rękach i głowach mamy więc po tym czasie wszystko, co potrzebne, by zainaugurować sezon dwoma zwycięstwami. Z pewnością pomaga w tym fakt dwóch wiktorii, jakie odnieśliśmy przed dwoma tygodniami na boisku rywala w meczach kontrolnych. W naszej grupie nie ma jednak - moim zdaniem - chłopców do bicia, więc w każdym spotkaniu szykuje się walka o każdy centymetr boiska. Nie inaczej będzie w pojedynkach z Wilkami, dlatego już teraz zapraszam wszystkich pasjonatów sportu na Podhalu do odwiedzenia Hali Sportowej przy SP nr 4 w Nowym Targu w sobotę o 20:00 oraz w niedzielę o 12:00! 

K.K.: Jakie macie oczekiwania względem tegorocznych rozgrywek, także pod kątem transferów?  Lista wzmocnień na klubowym fan page'u prezentuje się imponująco - czy celujecie w złoto?

J.U.: W kampanii 2018/2019 celujemy oczywiście w złoto, a tegoroczna mieszanka doświadczenia z młodością, szczególnie po licznych transferach, może być gwarantem fantastycznego sezonu!

 Fot. Tomasz Sowa, www.facebook.com/Tomasz-Sowa-Photography 

Miejmy nadzieję, że i tym razem rywalizacja drużyn z ostatniego "małego finału" Salming Ekstraligi Mężczyzn zelektryzuje fanów zgromadzonych na hali w Nowym Targu. 

  • Śledź wyniki NA ŻYWO na naszej stronie oraz bieżące wiadomości z Salming Ekstraligi Mężczyzn na naszym facebook'owym FanPage'u! Zapraszamy szczególnie do zabawy "Liga Typera 2018/2019", w której za poprawnie wytypowane wyniki najbliższej kolejki Salming Ekstraligi Mężczyzn lub/i Kobiet można wygrać wartościowe nagrody firmy Salming Polska! Więcej na naszym Facebook'u, o którym wspominaliśmy wyżej.