Czy Olimpia zapełni się kibicami? 

Fot. Leszek Łopuszyński 

Niespodziewany lider versus wielki faworyt. Kto rozstrzygnie wielkie derby lubuskiego na swoją korzyść? Jak po powrocie do hali Olimpia zaprezentuje się kapitan Gości Daniel Chochowski? Czy Fenomen wystąpi w najsilniejszej formacji, czy w składzie zbliżonym do tego w meczach z KS Wejherowo? Czy Gorzów obroni status lidera grupy? Tymi pytaniami, żyją wszyscy fani obu ekip. Kto wygra pierwsze stracie tych drużyn w Salming Ekstralidze Mężczyzn? Odpowiedz poznamy już w najbliższy weekend.

GRUPA C
VS

UKS Fenomen Babimost

Mecz 1 - LIVE
Mecz 2 - LIVE

I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski

Data i godzina spotkań: 22.09.2018 r., godz. 18:00
23.09.2018 r., godz. 10:00
Miejsce spotkań:

Hala sportowa Olimpia w Babimoście, ul. Żwirki i Wigury 10a

Sędziowie:  Górski Michał / Krawczyk Jakub

Takie spotkania niosą ze sobą wielki ładunek emocjonalny. Oczekujemy, że Babimost po raz kolejny pokaże jak zapełnić halę kibicami. Będą oni wspierać Gospodarzy, by pokonać zespół z Gorzowa. Przyjezdni w pierwszej kolejce pokazali, że nie będą cieszyć się ze zdobywania doświadczenia w Salming Ekstralidze Mężczyzn. Ich celem jest wygrywanie spotkań, o czym boleśnie przekonał się Prus Żary. Wydaje się, że w najbliższy weekend poprzeczka zawieszona będzie wyżej. Fenomen mimo falstartu w Wejherowie, liczy na komplet punktów. O nastroje przed meczem w obozie liderów zapytaliśmy Wojciecha Bojko

 

Fot. archiwum zawodnika

Kacper Komin: Jakie nastawienie w obozie lidera przed derbami z Fenomenem? Powalczycie o komplet punktów w hali przeciwnika?  

Wojciech Bojko: Nasze nastawienie jest jak zawsze bojowe i pełne skupienia. Babimost to jedna z drużyn, której Gorzów chce utrzeć nosa, zgarniając komplet punktów. Będzie ciężko ze względu na to, iż przeciwnik gra przy własnej publiczności. Mimo to nie oddamy punktów bez zaciętej walki.

K.K.: Jak oceniasz Wasze szanse w rozgrywkach grupowych?

W.B.: Nasze szanse oceniam na bardzo duże. Myślę, że spokojnie możemy powalczyć o pierwsze miejsce w grupie. Mamy całkiem sporo doświadczonych i utalentowanych zawodników. Jesteśmy dobrze zgrani ze sobą, co jest bardzo ważne na tym poziomie.

K.K.: Jak wygląda przeskok z rozgrywek juniorskich do seniorskich, odczuwasz jakąś znaczną różnicę?

W.B.: W juniorach strasznych gra jest wolniejsza. Można sobie czasami pozwolić na indywidualne akcje, jak i na mniej dokładne podania. Znacznie zmienia się sytuacja w seniorach, gdzie nie ma miejsca i czasu na niedokładne podania i akcje indywidualne. Gra jest znacznie szybsza. Kategoria ta również cechuje się tym, iż drużyna musi być jednością i być bardzo dobrze zgrana, aby zagrozić przeciwnikowi.


W szeregach Fenomenu na kilka pytań odpowiedział Jakub Łyskawa.

 

fot. archiwum zawodnika

Kacper Komin: Czy w derbach obejrzymy Fenomen w najsilniejszym składzie czy będzie to zestawienie personalne zbliżone do tego w meczach z KS Wejherowo?

Jakub Łyskawa: W ten weekend zobaczymy Fenomen w najmocniejszej obsadzie. Bez żadnych wymówek, wszyscy zwarci i gotowi na pojedynek derbowy! 

K.K.: Jakie emocje towarzyszą pierwszym derbom z Gorzowem? Będzie to dla Was szczególna rywalizacja?

J.Ł.: Na pewno tanio skóry nie sprzedamy. Z racji tego, że to mecz derbowy towarzyszą nam większe emocje. Trzeba jednak przyznać, że są one zbliżone to emocji, które są z nami podczas każdego innego spotkania. Cieszymy się, że jest z nami drużyna z Gorzowa. Takie derby to dobry smaczek dla kibica. Dodatkowo drużynę I LO UKS Floorball zasilił nasz były zawodnik Daniel, któremu życzę powodzenia w imieniu własnym jak i całego zespołu, i dziękuje za dotychczasowe wspólne mecze. Gramy u siebie i to jest duży atut: nasza publiczność zawsze dodaje nam skrzydeł i mam nadzieję, że na tych skrzydłach polecimy do podwójnego zwycięstwa. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam wszystkich na to widowisko!


Fot: Leszek Łopuszyński

Zapraszamy na mecze w ramach Salming Ekstraligi Mężczyzn. Sobota, niedziela - Hala Olimpia w Babimoście!

  • Śledź wyniki NA ŻYWO na naszej stronie oraz bieżące wiadomości z Salming Ekstraligi Mężczyzn na naszym facebook'owym FanPage'u! Zapraszamy szczególnie do zabawy "Liga Typera 2018/2019", w której za poprawnie wytypowane wyniki najbliższej kolejki Salming Ekstraligi Kobiet lub/i Mężczyzn można wygrać wartościowe nagrody firmy Salming Polska! Więcej na naszym Facebook'u, o którym wspominamy wyżej.