Czy własna hala pozwoli pokonać faworytów?

 

Przed nami trzy mecze Salming Ekstraligi Kobiet! W grupie A: PKS MOS Zbąszyń i  MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów rozegrają pierwsze spotkania w tym sezonie. Zdecydowanie trudniejsze wyzwanie stoi przed podopiecznymi trenera Hoffmanna. Do Zbąszynia przyjadą Mistrzynie Polski -  Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk. Zawodniczki Jedynki udadzą się w delegacje na spotkania, w których rywalem będzie UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki. W grupie B  PUKS Trzebinia na własnej hali podejmie zbudowane wygraną derbową  MMKS Podhale.

 

 Fot. http://podhaleregion.pl/

Podhale Nowy Targ to zdecydowany faworyt wyjazdowego dwumeczu  z PUKS Trzebinia. Podopieczne trenera Pysza w pierwszym ekstraligowym weekndzie pokonały KS Górale. Część zawodniczek tydzień później potwierdziło dobrą dyspozycję w juniorskiej rywalizacji. Najwięcej bramek ekipie Dzikich Gęsi Zielonka zaaplikowała Dominika Buczek. Zawodniczka ta zbiera od początku sezonu bardzo dobre recenzje. To  właśnie na nią, najmocniej musi uważać defensywa gospodyń. Warto jednak podkreślić, że to drużynowa gra i dobre rozgrywanie piłeczki doprowadziło do pierwszego zwycięstwa w Salming Ekstralidze Kobiet. Jeśli chodzi o grę PUKS, nie możemy zbyt wiele powiedzieć. W pierwszej serii gier zawodniczki z Trzebini grały z zeszłorocznym kopciuszkiem ligowej rywalizacji. Siłę rażenia, poziom sportowy obu drużyn wspomnianego dwumeczu poznamy dopiero w kolejnych rywalizacach. Więcej będziemy wiedzieć, już po tym weekendzie.

  


Ambra w pierwszej rywalizacji świetnie rozpoczęła sobotni mecz. Niestety na nawiązanie walki z przedstawicielkami Trójmiasta, na ich parkiecie to nie wystarczyło. Tym razem zawodniczki z Ożarowa grają jednak u siebie. Ekipa przyjezdnych podrażniona jest poprzednimi rozgrywkami. Brak medalu to coś co musiło zdziwić zawodniczki Jedynki. Problemem był fakt, że w szybko trafiły na przeciwnika z pod Tatr i mimo wyrównanej walki odpadły w fazie paly-off. Historyczne doświdczenie wskazuje, że nie chcąc zbyt szybko jechać do Nowego Targu trzeba zająć conajmniej drugie miejsce w grupie. Warto więc walczyć od początku o komplet punktów. Część zawodniczek Jedynki zgarnęła już pełną pulę w juniorskich rozgrywkach tydzień temu. Czy uda im się ponownie zainkasować sześć oczek? Zapraszamy do kibicowania!

 


Hit tego weekendu Salming Ekstraligi Kobiet zostanie rozegrany w Zbąszyniu. Nie może być inaczej skoro na boisko wyjdą złote i brązowe medalistki ubiegłego sezonu. Zawodniczki trenera Ludwichowskiego mają już na koncie 6 oczek zdobytych w starciu z Ambrą. Choć chwilę w pierwszym meczu to trwało, to jednak gdy gdańszczanki złapały swój rytm to mecze były jednostronne. Zbąszynianki póki co szlifowały formę w treningu. Jakie będą tego efekty, dowiemy się w weekend. W zeszłym sezonie górą była zawsze Olimpia. A co do powiedzenia mają same zawodniczki?

 

W obozie gospodyń przepytaliśmy  Anię Borkowską.

 

fot. archiwum zawodniczki

Kacper Komin: Jak wyglądały Wasze przygotowania do sezonu? 

Anna Borkowska: Tak naprawdę to treningi razem zaczęliśmy dość późno, bo dopiero na początku września weekendowym zgrupowaniem. Przerobiłyśmy wtedy dość sporo ćwiczeń, które chcemy wykorzystać na meczach. Oczywiście każda z nas w miarę możliwości próbowała ćwiczyć coś w domu.

K.K.: Czy w kadrze zespołu zaszły jakieś zmiany? I jakie w związku z tym macie aspiracje w zaczynających się rozgrywkach? ? 

A.B.: Ostatni sezon sprawił nam mnóstwo radości i chcemy to powtórzyć. Za wcześnie jest jednak mowić o powtórzeniu zeszłorocznego sukcesu. Pierwszy nasz cel to zajęcie dobrego miejsca w swojej grupie, które zapewni nam przewagę parkietu w fazie play-off. Co będzie dalej to zobaczymy. W przerwie letniej do naszego zespołu dołączy dwie bramkarki: Kamila Kotecka i Wiktoria Stępczak. Kamila to nowa twarz w zespole, ale juz widać ze mimo młodego wieku ma szanse byc zostać bardzo dobrym bramkarzem. Natomiast Wiktoria wróciła do nas po rocznej przerwie i liczymy na jej doświadczenie. Na pewno dziewczyny zapewnią nam spokój na pozycji bramkarza. Trzecią zawodniczką jest Wiktoria Kubicka, która ma rozegranych wiele spotkań w Ekstralidze. Mamy nadzieje ze w tym sezonie kontuzje będą nas omijać. Jeśli do tego wykorzystamy doświadczenie zdobyte w zeszłym sezonie, to sezon będzie dla Nas udany.

K.K.: Mecze z Gdańskiem są zawsze trudne, liczycie na doping kibiców?

A.B.: Przede wszystkim cieszymy się, że zaczynamy sezon. Pierwsze mecze zagramy z aktualnym Mistrzem Polski - z drużyną z Gdańska. Trudny rywal do pokonania, ale w takich meczach nie mamy nic do stracenia. Damy z siebie wszystko. Gramy w "Zbąszyniance" , a to najlepsze miejsce żeby zdobywać punkty. Doping i obecność naszych kibiców na meczach sprawia nam ogromną radość. Dlatego zapraszam kibiców ze Zbąszynia i okolic na mecze MOS Zbąszyń.

K.K. Jesteś zawodniczką ale też posiadasz i wykorzystujesz licencje sędziowską. Która rola jest trudniejsza?

A.B.: Tak od roku sędziuje mecze unihokeja. Nie mam poprowadzonych zbyt dużo spotkań. Zdecydowanie mogę stwierdzić, że rola sędziego jest dla mnie trudniejsza niż zawodniczki.

 


 Z drużyny Olimpii na kilka pytań odpowiedziała Patrycja Bernacka.

 

Fot. Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 

Kacper Komin: Jak oceniasz szanse swojej drużyny w starciu ze Zbąszyniem?

Patrycja Bernacka: Jesteśmy dobrze przygotowane na te mecze i mam nadzieje, że uda nam się przełożyć przepracowane treningi na boisko. Zarówno w obronie jak i ataku mamy świetne zawodniczki, więc na pewno powalczymy o korzystne wyniki. 

K.K.: Grasz nie tylko w seniorkach. Czy duża liczba spotkań jest dla Ciebie wyczerpująca? 

P.B.: Zdecydowanie nie:). Po zeszłym sezonie wiem kiedy potrzebuje odpocząć i staram sie znaleźć złoty środek między treningami, a czasem dla siebie. Zresztą, pomimo dużej ilości spotkań mam wrażenie, że po każdych kolejnych zarówno sił jak i motywacji jeszcze mi tylko przybywa.

K.K.: W pierwszym meczu z Ambrą, dałyście się zaskoczyć przeciwniczkom, czy pracowałyście jakoś nad tym by tym razem wejść lepiej w mecz?

P.B.: To był pierwszy mecz w sezonie, potrzeba jeszcze czasu na zgranie. Warto dodać, że przeciwniczki mimo wysokich przegranych naprawdę pokazały sie z dobrej strony.

 

 

Śledź wyniki NA ŻYWO na naszej stronie oraz bieżące wiadomości z Salming Ekstraligi Kobiet na naszym facebook'owym FanPage'u! Zapraszamy szczególnie do zabawy "Liga Typera 2018/2019", w której za poprawnie wytypowane wyniki najbliższej kolejki Salming Ekstraligi Kobiet można wygrać wartościowe nagrody firmy Salming Polska! Więcej na naszym Facebook'u, o którym wspominaliśmy wyżej.