Czas na start kobiecych rozgrywek!

 "Talia nowych kart, dzień pachnie jak początek. Po co poważna twarz, gdy świat nakręca dobrze?"

- cytat z piosenki tegorocznego Męskiego Grania oddaje chyba najlepiej to, co czują kibice, zawodniczki, trenerzy i trenerki kobiecego unihokeja w Polsce! Panie na start swoich rozgrywek musiały poczekać tydzień dłużej niż Panowie. Zaczynamy skromnie tylko od dwóch spotkań. Warto jednak zauważyć, że zobaczymy na boiskach trzy drużyny z top4 poprzedniego sezonu. Salming Ekstraliga Kobiet rusza już jutro! Niektórzy mówią, że najważniejszy jest pierwszy krok. Kto zaliczy udaną inauguracje rozgrywek? Okaże się w Gdańsku i Nowym Targu.  Zapraszamy do kibicowania!

 

MISTRZOWI NIE WYPADA TRACIĆ PUNKTÓW NA INAUGURACJĘ!

Każdy kibic unihokeja w Polsce wymienia Interplastic Olimpię Osowę Gdańsk jako silnego kandydata do mistrzowskiego tytułu. Najbardziej utytułowany klub kobiecy w Polsce musi w tym sezonie radzić sobie bez Weroniki Nogi. Czołowa zawodniczka pomorskiej drużyny zdecydowała się na transfer do Szwajcarii, do klubu Zug United. Nie jest to jedyna zmiana kadrowa w drużynie. Kariery zakończyły zasłużone Julia Jurkowska i Mariola Szarmach. Największym wzmocnieniem wydaje się być powrót Malwiny Zagórskiej po poważnej kontuzji, a także stały rozwój młodych zawodniczek. Drużynie nie zabraknie też doświadczenia, gdyż  do kadry zespołu powracają Anna Chomnicka i Karolina Herman.

 W drużynie Ambry nie ma większych zmian kadrowych. Stabilizacja kadrowa może prowadzić do dalszego rozwoju drużyny. Zespół ten to ciągle młoda drużyna, która ma jeszcze rezerwy w swojej grze. W starciu z Olimpią mają delikatnie mówiąc nienajlepszy bilans z ubiegłego sezonu. W czterech konfrontacjach, zawsze wygrywały Mistrzynie kraju. Bilans bramkowy z tych spotkań to aż 41:6. Warto zauważyć, że mecze rozgrywane w delegacjach Ambra przegrywała zdecydowanie wyżej 0:15, 3:13. Liczymy, że tym razem wyniki będą bardziej wyrównane! Każdy inny rezultat niż komplet punktów na koncie Olimpii należy traktować jako niespodziankę. Wszystkich kibiców zapraszamy serdecznie na mecze w sobotę o 18.00 i w niedzielę o 11.00 do hali widowiskowo-sportowej AWFIS Gdańsk.

NOWOTARSKIE DERBY!

W meczu rozgrywanym w grupie B trudniej wskazać zdecydowanego faworyta. Zasadniczo, zapowiada się bardzo interesujący pierwszy dwumecz o prymat w Nowym Targu. Zwyciężczynie starć derbowych powinny dzielić i rządzić w całej grupie. W zeszłym roku oglądaliśmy walkę dwóch zespołów Podhala Nowy Targ. Mimo bardzo wyrównanego bilansu bezpośrednich pojedynków okazało się, że w końcowym rozrachunku medal w góry przywiozły młodsze zawodniczki drugiej drużyny. To one pozostają jedyną drużyną Podhala na nowy sezon i marzą o ponownym udziale w meczu o złoto Superfinału. O wiele bardziej podrażnione ambicje mogą mieć ich lokalne rywalki.

Od tego roku występujące jako KS Górale Nowy Targ. Przed poprzednim sezonem były postrzegane jako jedne z faworytek do złota, to jednak w ostatecznym rozrachunku zajęły czwarte miejsce.  W ubiegłym sezonie bilans bezpośrednich spotkań wypadł na korzyść zawodniczek Górali. W czterech rozegranych spotkaniach zdobyły one 7 pkt. Z bilansem bramkowym 22:18. Warto jednak zauważyć, że zespół Podhala mocno rozwijał się w trakcie sezonu. Dziś to zupełnie inna drużyna niż przed rokiem. Ze zmian kadrowych: po rocznej przerwie w szeregi Górali powraca Sabina Lech. Kibice w Nowym Targu mogą zacierać ręce na świetny mecz! Zapraszamy do hali sportowej przy SP nr 4, os. Niwa 4 w sobotę o 18.00 i w niedziele o 10.00!

 

Śledź wyniki NA ŻYWO na naszej stronie oraz bieżące wiadomości z Salming Ekstraligi Kobiet na naszym facebook'owym FanPage'u! Zapraszamy szczególnie do zabawy "Liga Typera 2018/2019", w której za poprawnie wytypowane wyniki najbliższej kolejki Salming Ekstraligi Kobiet można wygrać wartościowe nagrody firmy Salming Polska! Więcej na naszym Facebook'u, o którym wspominaliśmy wyżej.