22-23 października w Katowicach odbył się Wielki Finał festiwali "Unihokej Łączy Dzieci"! Tegoroczna edycja zgromadziła jeszcze więcej zespołów niż przed rokiem!

Projekt Unihokej Łączy Dzieci to cykl festiwali unihokeja mający na celu rozpowszechnienie unihokeja na terenie całej Polski wśród dziewcząt i chłopców uczęszczających do szkół podstawowych z klas 4-6. 

Turnieje eliminacyjne odbyły się 1-2 października w czterech miejscowościach: Rumii, Łochowie, Trzebini oraz Poznaniu. W Festiwalu "Unihokej Łączy Dzieci" udział wzięło ponad 100 drużyn, w których zagrało ponad 1,5 tysiąca dziewczynek i chłopców! Do Wielkiego Finału, który został rozegrany 22-23 października w Katowicach awansowały łącznie 32 zespoły, w których zagrało prawie niemal 600 zawodników i zawodniczek. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków rozwoju kultury fizycznej. 

Emocje na wysokim poziomie mogliśmy obserwować w wielu tegorocznych spotkaniach. Zespoły rywalizowały do ostatnich sekund, co niekiedy skutkowało porażką w ostatnich sekundach, pomimo wcześniejszego, wysokiego prowadzenia. Zespoły ze Śląska wspierane były przez kolegów, koleżanki oraz rodziców, jednak nie tylko "lokalne" drużyny miały swoje wsparcie. Bardzo głośnym dopingiem swoich kibiców pochwalić mogły się m.in. drużyny z Płoskini czy Niechanowa. 

- Bardzo się cieszę, że także i w tym roku miałem możliwość uczestnictwa w turnieju finałowym - mówi Marcin Rudziński, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Unihokeja. - Co mnie jednak cieszy jeszcze bardziej to fakt, że tegoroczna edycja zgromadziła znacznie większą liczbę uczestników niż to miało miejsce w roku poprzednim. To dla nas bardzo ważne, ponieważ kształtowanie i rozwój młodych zawodników oraz zawodniczek jest podstawą do dalszego rozwoju dyscypliny oraz kadr narodowych. Osobiście uważam, że festiwale unihokeja "Unihokej Łączy Dzieci" to nie tylko doskonała szansa na rozwój zawodników, ale także sztabów trenerskich. Tutaj młodość i idąca z nią fantazja są również potrzebne - podsumowuje. 

O turnieju finałowym UŁD w
TVP Katowice od 6:10

Rywalizacja toczyła się jednocześnie na dwóch katowickich halach. Punktualnie o godzinie 15:00 w niedzielę rozpoczęła się ceremonia zamknięcia turnieju, podczas której nagrodzone zostały najlepsze zespoły turnieju oraz wręczono nagrody indywidualne. Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkową koszulkę. 

Podczas ceremonii zakończenia obecni byli:

  • Naczelnik Wydziału SPortu miasta Katowice - p. Sławomir Witek
  • Zastępca Dyrektora Wydziału Gospodarki, Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego - p. Paweł Rassek
  • Radny Miasta Katowice - p. Tomasz Rokicki
  • Radny Miasta Katowice, Dyrektor ogólnopolskiego Festiwalu "UŁD" - p. Tomasz Maśnica

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

  Dziewczynki Chłopcy
1. Dzikie Gęsi Zielonka UKS Wiatr Ludźmierz
2. SP 47 Gdynia Pionier Tychy
3. Góralki Nowy Targ KS Dragons Płoskinia
4. UKS Błyskawica Niechanowo UKS Kołaczkowo
5. SP 81 Gdańsk UKS Bankówka Zielonka
6. UKS Wiatr Ludźmierz UKS Błyskawica Niechanowo
7. UKS Biedronka Chudek ULKS Olimpia Łochów
8. SP 73 Warszawa UKS GO Lichnowy
9. UKS Jastrzębie Żytowiecko UKS Biedronka Chudek
10. SP 48 Gdynia SP 5 Garwolin
11. SP 36 Tychy UKS Chwarzno Gdynia
12. Salezjanie Poznań SP Brzeźno
13. PUKS Trzebinia UKS Pancerni Żurawica
14. UKS Pancerni Żurawica UKS Kokociniec 67 Katowice
15. UKS Kokociniec 67 Katowice SP 3 Trzebinia
16. SP 3 Mikołów ZSRS Wulkan Sosnowiec

NAJLEPSZE ZAWODNICZKI ORAZ ZAWODNICY 

  Dziewczynki Chłopcy
Najlepszy Strzelec N. Skiba (J. Żytowiecko) P. Makuch (UKS Kołaczkowo)
Najlepszy Asystent B. Brzezińska (S. Poznań) Sz. Mnatszyn (D. Płoskinia)
Najlepszy Bramkarz K. Hryckowian (DG Zielonka) Kacper Kopiński (W. Ludźmierz)
Fair-play K. Miłkowska (S. Poznań.) J. Kardasz (B. Niechanowo)
MVP G. Wójcik (DG Zielonka) D. Chojęta (P.Tychy)

 

Zdjęcia:
florbalki.pl
Błyskawica Niechanowo
Dzikie Gęsi Zielonka