Polski Związek Unihokeja z wielką przyjemnością objął Patronatem Honorowym turniej TEMPISH FLOORBALL CUP w Katowicach.

TEMPISH FLOORBALL CUP to cykliczny turniej, mający swoje odpowiedniki w Czechach i na Słowacji. Powstał w ramach programu TEMPISH „The Way To Floorball”, mającego na celu popularyzację unihokeja w Polsce oraz przybliżenie go szerszej grupie odbiorców.

14 kwietnia 2018 roku odbyła się pierwsza odsłona turnieju TEMPISH Floorball Cup.

Na turniej przyjechało osiem drużyn z całej Polski. Niezmiernie miło było nam gościć zawodników z Płoskini, Kołaczkowa, Łodzi, Tychów, Krakowa, Trzebini, Bielsko-Białej i Katowic. W tym roku postanowiliśmy poszerzyć turniej i jest on przeznaczony zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt z rocznika 2006 i młodszych - mówią organizatorzy.

Już 18 maja 2019 roku odbędzie się druga edycja TEMPISH Floorball Cup na dwóch pięknych halach w Katowicach-Szopienicach oraz w nowo powstałej hali w Brynowie.

Nagrodą główna dla zwycięskiej drużyny jest VOUCHER na sprzęt o wartości 1200 zł, drugie miejsce otrzyma VOUCHER na sprzęt o wartości 1000 zł, a za zajęcie trzeciego miejsca przysługuje VOUCHER na sprzęt o wartości 900 zł.

Turniej organizowany jest przez Stowarzyszenie UKS Gladiator Katowice, Miasto Katowice, Stowarzyszenie ELLGOTH oraz TEMPISH POLSKA. W tym roku turniej dodatkowo objęty jest honorowym patronatem Polskiego Związku Unihokeja.

Relacja zdjęciowa z ubiegłego roku dostępna na stronie: http://2018.tempishcup.com/media/