Do SupeFinału 2017 pozostało raptem parę dni. Tym razem zapraszamy do lektury zapowiedzi meczu o 3. miejsce Salming Ekstraligi Mężczyzn.

Mecz o 3. miejsce najwyższej, męskiej klasy rozgrywkowej w Polsce zostanie rozegrany o godzinie 14:00. Będzie to drugie spotkanie podczas zaplanowanego na 8. kwietnia SuperFinału 2017 w Gdańsku.

Zobacz też: video-zaproszenie na SuperFinał od: Filipa Łukaszewskiego (Fenomen) i Kamila Barszczewskiego (Szarotka)

Zmierzą się w nim: "starzy wyjadacze" (KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ) z młodymi i ambitnymi walczakami (UKS Fenomen Babimost). Obie drużyny w tym sezonie nie miały jeszcze okazji skrzyżować ze sobą kijów, ale w sezonie 2015/2016 w rywalizacji pomiędzy nimi padł remis: raz zwyciężyła Szarotka, drugi raz Fenomen.

 
Szarotka zakończyła sezon zasadniczy na 2. miejscu w grupie D. Babimost wygrał z kolei grupę A.

Z pewnością będzie to wyrównane starcie, ale mimo wszystko zwykło się mówić, że "Szarotka musi", a "Fenomen może". Nie oddaje to jednak sytuacji, jaka panuje w obu zespołach, bowiem mimo licznych tytułów na koncie Szarotki i nikłego ekstraligowego doświadczenia Babimostu, liczy się to, co w obecnym sezonie. A w nim Fenomen gra coraz lepiej i nabiera coraz większego ogrania. Szarotka również rozpędzała się z meczu na mecz i dopiero w dramatycznych okolicznościach odpadła w półfinale z Zielonką, ale nie możemy zapominać, że jej skład został przed wznowieniem sezonu 2016/2017 uszczuplony o aż 6-ciu zawodników, którzy obecnie reprezentują klub UKS Wiatr Ludźmierz.

Jak na te okoliczności zapatrują się sami zawodnicy? Oto ich opinie:

 Fenomen Babimost Filip Łukaszewski (UKS Fenomen Babimost):
  Cieszy mnie fakt, że drugi rok z rzędu mamy możliwość zagrania podczas SuperFinału. To wspaniała impreza, gdzie grają tylko najlepsze zespoły, a fakt, że jesteśmy tutaj po raz drugi oznacza, że nasza praca idzie w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że z czasem uda nam się pokonać pewne bariery i wkradniemy się to ścisłego finału. Szarotka to klasowy zespół, który od wielu lat bije się o najwyższe cele w Polsce, ale nie zmienia to faktu, że będziemy walczyć o każdą piłkę. Na pewno nie będzie to łatwy mecz, ale walczyliśmy o miejsce tutaj i chcemy zrobić kolejny krok do przodu. Wciąż mamy w swoich szeregach świetnych zawodników i razem stanowimy kolektyw, który razem może pokonać każdego. Mieliśmy swoje wzloty i upadki w tym "dość” ciekawym sezonie, ale chcemy go zwieńczyć naszym pierwszym krążkiem w historii. Jesteśmy zmotywowani, pełni energii i wierzę, że po meczu znowu będzie głośno o małomiasteczkowym Fenomenie. Mimo ogromnego szacunku do rywala, w sobotę kurtuazje odkładamy na bok!

 

 szarotka_nowytarg,jpg Łukasz Chlebda (KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ):
Na pewno mecz będzie bardzo ciężki i wyrównany. Podchodzimy do niego z pełną koncentracją i chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Spotkanie na pewno będzie dobrym widowiskiem, bowiem zagrają ze sobą dwie naprawdę mocne drużyny. Walki będzie bardzo dużo - kibice nie powinni narzekać. Stawka w tym roku bardzo się wyrównała, co widać po półfinałach. W związku z tym myślę, że mecz o 3. miejsce będzie stał na równie wysokim poziomie co finał, dlatego będzie na co popatrzeć. Jeśli chodzi o nas, to Szarotka zawsze mierzy w złoty medal i nie stawia sobie minimalnych celów. Zarząd i zawodnicy nie są w stanie zadowolić się w pełni innym wynikiem niż mistrzostwo. Nie oznacza to jednak, że brązowy medal odpuścimy. Zagramy z ogromna determinacją żeby udowodnić sobie i naszym kibicom, że stać nas na walkę o złoto w przyszłym sezonie.

Mamy nadzieję, że uwierzycie zawodnikom na słowo i zobaczymy się już w sobotę o godzinie 14:00 na hali AWFiS w Gdańsku! Taki mecz nie może Cię ominąć - nie przegap! Do zobaczenia :)

A na koniec statystyczne porównanie obu drużyn na podstawie ich osiągnięć w tym sezonie:


Więcej informacji o SuperFinale 2017:

-> Praktyczne informacje dla kibiców
-> Profil SuperFinału na Facebook'u
-> Wydarzenie SuperFinału na Facebook'u, gdzie publikowane są m. in. konkursy dla kibiców!