Na to czekał każdy kibic w Polsce! Już w tę sobotę poznamy Mistrza Polski podczas ścisłego finału Salming Ekstraligi Kobiet!

Mecz o 1. miejsce tegorocznych rozgrywek będzie jednym z dwóch wieczornych spotkań tego dnia. Rozpocznie się on 8. kwietnia o godzinie 17:00 i z pewnością przysporzy wielu emocji! Gdańska hala AWFiS już czeka na dwie najlepsze drużyny kobiecego unihokeja w Polsce!

Zobacz też: video-zaproszenie na SuperFinał od: Klaudii Jachymiak (MMKS)

Tegoroczny Finał Kobiet będzie starciem, które moglibyśmy nazwać "Północ vs Południe". To nie tylko pojedynek o złoty medal Mistrzostw Polski. Możemy chyba pokusić się o stwierdzenie, że będzie to swego rodzaju walka o dominację na unihokejowej mapie Polski. Nie od dziś obie ekipy uznawane są za najbardziej doświadczone i ograne na ekstraligowych parkietach. Mowa oczywiście o KS Olimpii Osowie Gdańsk i MMKS-ie Podhale Nowy Targ.

 
Zarówno Gdańsk, jak i Podhale wygrały swoje grupy w sezonie zasadniczym.

Poza ogólnikami, jakie padły w poprzednim akapicie, w przypadku tej pary warto również wspomnieć o liczbach:

Złote medale Mistrzostw Polski: Gdańsk - 6, MMKS - 1
Srebrne medale Mistrzostw Polski: Gdańsk - 1, MMKS - 2
Brązowe medale Mistrzostw Polski: Gdańsk - 1, MMKS - 2
Zawodniczki powołane na najbliższe zgrupowanie Reprezentacji Polski Kobiet: Gdańsk - 9, MMKS - 3
W rozgrywkach Ekstraligi od: Gdańsk - 2005 (od początku), MMKS - 2009

Jak więc widzimy, liczby przemawiają za Gdańskiem, ale podajemy je głównie po to, by dowieść, że przeszłość niezbyt często ma w przypadku pojedynczych spotkań lub danego sezonu większe znaczenie. Patrząc bowiem na najbliższy Finał Kobiet, powinniśmy pamiętać, że po mistrzowskim sezonie z Gdańska ubyło kilka zawodniczek, zaś MMKS wzmocniony został o unihokeistki Szarotki Nowy Targ (oba kluby połączyły się w tym sezonie). Jaki dokładnie będzie to miało wpływ na grę? Pytaliśmy o to dwie zawodniczki: Martę Chudyszewicz z Gdańska i Agnieszkę Timek z Nowego Targu. Oto, co nam powiedziały:

 Olimpia Gdańsk Marta Chudyszewicz (KS Olimpia Osowa Gdańsk):
  Na swoim koncie mamy wszystkie kolory medali, lecz w tym sezonie mamy dużą motywację do obrony tytułu Mistrza Polski. Nasz skład w porównaniu do poprzedniego sezonu dużo się zmienił. Niestety dwie zawodniczki doznały kontuzji, parę zrezygnowało, ale doszło do nas parę zawodniczek z młodszej kategorii. Patrząc po meczu półfinałowym, poradziły sobie świetnie. MMKS w tym roku połączył się z Szarotką i jest to dla nas bardziej zagadką oraz wzbudza ciekawość odnośnie ich gry, ponieważ dawno nie grałyśmy przeciwko drużynie z południa Polski. Jeśli chodzi o zbliżający się SuperFinał, jako gospodarze staramy się, żeby zawodnicy i kibice, którzy przyjadą do Gdańska, spotkali się z organizacją turnieju na najlepszym poziomie. Nagrody dla najlepszych zawodników, jak i kibiców mogą zaskoczyć. Mam nadzieję, że będzie to świetna okazja do spotkania się ze wszystkimi miłośnikami unihokeja, jak i osobami, które po raz pierwszy wybiorą się na mecz unihokeja. Zapraszam wszystkich do kibicowania - już 8 kwietnia! Do zobaczenia w Gdańsku!!

 

Podhale Nowy Targ Agnieszka Timek (MMKS Podhale Nowy Targ):
Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, jak dobra jest drużyna z Gdańska, ale podczas meczu nie ma to żadnego znaczenia, kto ile razy sięgał po złoto, ponieważ jest to sport i wynik jest zawsze sprawą otwartą. Dziewczyny, jakie przyszły do nas w tym sezonie z Szarotki na pewno są wzmocnieniem. W związku z tym, że trenuje nas nasz trener, to dziewczyny grają naszą taktykę. Pod tym względem nic się nie zmieniło. Jeśli chodzi zaś o drużynę Gdańska, to znamy się z dziewczynami od lat, jednak w tym sezonie będzie to nasze pierwsze spotkanie. Myślę, że nie ma się czego bać, znamy swoją wartość i potencjał. Jeżeli rozegramy dobry mecz i sprzyjać nam będzie szczęście, to wszystko skończy się dla nas dobrze. Olimpia ma dobrą drużynę, ale my również! Odnośnie samej imprezy, to oczywiście jak najbardziej warto przyjechać w tę sobotę do Gdańska i do tego zachęcam! Przede wszystkim dlatego, że podczas jednego dnia zostaną rozegrane cztery bardzo dobre mecze i widowisko sportowe będzie na wysokim poziomie.

Tak się zastanawiamy, czy coś jeszcze dodać, ale chyba nie ma takiej potrzeby. Zawodniczki obu drużyn wykonały tak świetną robotę, że znacie już chyba najlepsze argumenty, przemawiające za tym, by 8. kwietnia przybyć do Gdańska na tegoroczny SuperFinał! Jeżeli jeszcze się wahacie, to jutrzejszą zapowiedzą Finału Mężczyzn przekonamy was ostatecznie! :)

A na koniec statystyczne porównanie obu drużyn na podstawie ich osiągnięć w tym sezonie:


Więcej informacji o SuperFinale 2017:

-> Praktyczne informacje dla kibiców
-> Profil SuperFinału na Facebook'u
-> Wydarzenie SuperFinału na Facebook'u, gdzie publikowane są m. in. konkursy dla kibiców!