Kibice ponieśli MUKS Zielonka do pewnych zwycięstw!

Grupa B

Poz  
Drużyna
M W P RZ RP Bramki Pkt
1 MUKS Zielonka MUKS Zielonka 2 2 0 0 0 21 - 7 6
2 AZS Politechnika Łódzka AZS Politechnika Łódzka 2 1 0 0 1 12 - 11 4
3 SKS Olimpia Łochów                     SKS Olimpia Łochów 2 0 1 1 0 11 - 12 2
4 ULKS Józefina ULKS Józefina 0 0 0 0 0 0 - 0 0
5 TLU Kala-Izolacje Toruń TLU Kala-Izolacje Toruń 2 0 2 0 0 7 - 21 0

Starcie Wicemistrza Polski z ostatnią drużyną poprzedniego sezonu mogło mieć tylko jednego faworyta. MUKS Zielonka sprostał presji i zwyciężył w dwóch spotkaniach, pewnie górując nad rywalem. Torunianie nie położyli się na boisku, ale punktów będą musieli poszukać w innych spotkaniach. 

TŁUMY NA TRYBUNACH I GRAD BRAMEK!

GRUPA B
  VS  

MUKS Zielonka

9:2
(2:0, 2:0, 5:2)

12:5
(5:0, 2:2, 5:3)

TLU Kala-Izolacje Toruń

Data i godzina spotkań: 08.09.2018 r., godz. 20:00
09.09.2018 r., godz. 10:00
Miejsce spotkań: Hala Sportowa Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce, ul.Łukasińskiego 1/3
Sędziowie: Czarnecki Wojciech / Gapski Radosław

Spotkania w Zielonce to jest to, co mnie jak autora artykułu cieszy najbardziej! Wysoka frekwencja na trybunach (w sobotę 381 osób)! Tak, można mieć taką widownie na Salming Ekstralidze Mężczyzn! Kibice przyszli, dopingowali i obejrzeli wiele bramek. Mecze toczyły się pod dyktando Gospodarzy. Torunianie w pierwszym meczu nie dawali zaaplikować sobie wielu bramek, dopóki mieli siły! W pierwszej tercji tylko Mateusz Antoniak i Michał Sieńko znaleźli sposób, by pokonać Krzysztofa Długołęckiego. W drugiej części gry golkiper TLU Kali-Izolacje ponownie kapitulował tylko dwukrotnie. W ostatniej odsłonie meczu podopiecznym Przemysława Popławskiego zabrakło już sił na walkę w obronie. Zawodnicy z Zielonki ulokowali piłeczkę w siatce aż pięciokrotnie! Przyjezdni odpowiedzieli dwoma trafieniami Dawida Jankowskiego. Najlepsi na boisku byli: Michał Sieńko (Zielonka) i Krzysztof Długołęcki (Toruń).  

Fot: Sportowe WWL, www.facebook.com/SportoweWWL

W niedziele o 10.00 panowie sędziowie Wojciech Czarnecki i Radosław Gapski rozpoczęli drugie spotkanie tego dwumeczu. Ta konfrontacja miała charakter bardziej otwarty, choć w pierwszej części gry świadczy o tym głównie pięć goli strzelonych przez MUKS. Po tak łatwym początku niespodziewanie druga tercja była remisowa. Najpierw do siatki Zielonki trafił Maciej Śliwiński. W odpowiedzi Kamila Serockiego pokonali Kamil Gapski i Michał Sieńko. Strzelanie w tej części gry zakończył nowy nabytek TLU Kali-Izolacje: Mateusz Popiołkowski. Trzecia partia to także otwarta wymiana ognia. Zawodnicy trenera Deski zdobyli pięć bramek a ich rywale trzy. Ostateczny wynik to 12:5 dla Gospodarzy. Najlepszymi zawodnikami spotkania wybrani zostali: Maciej Sieńko (Zielonka) i Mateusz Popiołkowski (Toruń).

Fot: Sportowe WWL, www.facebook.com/SportoweWWL

Po tym dwumeczu Michał Sieńko jest liderem klasyfikacji kanadyjskiej Salming Ekstraligi Meżczyzn. Zdobył on 12 punktów (5 bramek i 7 asyst). W TOP 5 znajdują się także jego klubowi koledzy Mateusz Antoniak – 8 punktów (7 goli i 1 asysta) oraz Maciej Sieńko – 7 punktów (1 gol i 6 asyst). Najlepszym dorobkiem w szeregach TLU Kala-Izolacje może się pochwalić Dawid Jankowski – 4 punkty (4 gole). Co ciekawe Dawid jest też najczęściej karanym zawodnikiem w swojej drużynie. Otrzymał cztery dwuminutowe kary. W tym dwumeczu padło najwięcej goli – 28. Sędziowie uznawali prawidłowe zdobycie bramki średnio co 4 minuty i 17 sekund.

Fot: Sportowe WWL, www.facebook.com/SportoweWWL

O pomeczowe wypowiedzi poprosiliśmy bramkarzy obu drużyn. Jako pierwszą przedstawimy wypowiedź zawodnika MUKS Zielonka – Macieja Bogdańskiego.

Fot: archiwum zawodnika

Kacper Komin: Jak ocenisz spotkania z Toruniem?  Było to dla Was dobre wejście w sezon?

Maciej Bogdański: Choć wygraliśmy wysoko uważam, że zagraliśmy jedynie poprawnie, więc z pewnością nie popadamy w jakiś huraoptymizm. Rywal od początku postawił na bardzo defensywną taktykę, co nie ułatwiało nam zadania w ofensywie. Szwankowała też nieco komunikacja w defensywie, przez co dawaliśmy się chyba za często zaskakiwać kontratakami. Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze dużo jest do poprawy. Cieszą natomiast pierwsze zdobyte punkty w tym sezonie, tym bardziej przed własną publicznością. W tym miejscu wypadałoby podziękować, że od samego początku możemy liczyć na niesamowity doping - oby tak dalej!

K.K. : Jakie macie cele na sezon, chcecie odzyskać tytuł mistrzowski?

M.B.: Jak co roku mierzymy najwyżej, więc faktycznie celem na ten sezon jest odzyskanie tytułu mistrzowskiego. Po poprzednim sezonie jest pewien niedosyt i zawód, ale i większa motywacja, by odgryźć się na rywalach. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach (o ile zdrowie na to pozwoli) będziemy mogli liczyć na wszystkich zawodników. Każdy wie o co gramy i jaki jest nasz główny cel na ten sezon. A jak faktycznie będzie? Czas pokaże!

K.K.: Czy jesteś zaskoczony pozostałymi rezultatami tej kolejki?

M.B.: Powiedziałbym, że nieszczególnie. Każdy kto chociaż trochę interesuje się tym co dzieje się w Polsce, wie z jakich zawodników składają się takie drużyny jak Gorzów, Wejherowo czy choćby Łódź. W naszym małym unihokejowym gronie nie są one nieznanymi drużynami, a zawodnicy w nich grający nieraz grali w kadrze. Określanie tych ekip beniaminkami wcale nie świadczy, że są słabsi. Tak więc nie uważam, że w którymś z tych meczów można doszukiwać się jakiejś większej sensacji czy zaskakujących rezultatów.


Krzysztof Długołęcki w pierwszym spotkaniu otrzymał wyróżnienie. Oto jak odpowiadał na nasze pytania.

Fot: archiwum zawodnika

K.K.: Jak ocenisz postawę swojego zespołu w pierwszych dwóch meczach sezonu? Graliście z bardzo silnym przeciwnikiem.

Krzysztof Długołęcki: Postawa mojego zespołu była bardzo przyzwoita. Udało nam się zagrać cztery bardzo dobre tercje. Pokazaliśmy w nich solidną obronę i dobrze wykonywaliśmy założenia przedmeczowe. Jest jeszcze dużo rzeczy do poprawienia, ale naprawdę do Torunia wracaliśmy z podniesioną głową.

K.K.: Czy uważasz ze Zielonka będzie dzielić i rządzić w Waszej grupie, a Wy z pozostałymi ekipami nawiążecie równorzędną walkę?

K.D. : Wiadomo, Zielonka to Top4 w Polsce. Zawsze będzie faworytem, ale nie odbieram innym drużynom ambicji i chęci pokonania ich. Gdyby tak się stało, to zawsze ciekawiej będzie w naszej grupie. My natomiast chcemy realizować nasz przedsezonowy plan i walczyć z każdym przeciwnikiem na sto procent, a wtedy punkty same przyjdą.

Fot: Sportowe WWL, www.facebook.com/SportoweWWL 

W najbliższej kolejce drużyna TLU Kala-Izolacje Toruń podejmie w swojej hali SKS Olimpię Łochów. Czy atut własnego parkietu pozwoli na zdobycie pierwszych punktów? Zapraszamy na mecze do Torunia. Z racji pięcio-zespołowej grupy, każda drużyna ma jeden termin w którym pauzuje. Teraz właśnie czas na "odpoczynek" dla MUKS Zielonka. Podopieczni trenera Deski do gry wrócą w weekend 6-7. października, gdy udadzą się w delegacje do ULKS Józefina

 • Śledź wyniki NA ŻYWO na naszej stronie oraz bieżące wiadomości z Salming Ekstraligi Mężczyzn na naszym facebook'owym FanPage'u! Zapraszamy szczególnie do zabawy "Liga Typera 2018/2019", w której za poprawnie wytypowane wyniki najbliższej kolejki Salming Ekstraligi Kobiet można wygrać wartościowe nagrody firmy Salming Polska! Więcej na naszym Facebook'u, o którym wspominamy wyżej.