W dniach 22-24 czerwca w holenderskiej Bredzie Reprezentacja Polski Mężczyzn z Niepełnosprawnościami na Wózkach brała udział w Mistrzostwach Świata, na których zajęła wysokie, 4. miejsce.

Pierwszego i drugiego dnia turnieju Polacy mierzyli się w spotkaniach fazy eliminacyjnej, rozgrywając łącznie aż 9 meczy ("każdy z każdym"). W pierwszym pojedynku w pięknym stylu pokonali naszego odwiecznego rywala zza Odry - Niemców. W kolejnym musieli niestety uznać wyższość drugiego z sąsiadów - Czechów, ale w trzecim starciu ponownie nie pozostawili złudzeń kto jest lepszy, tym razem pokonując Kanadę 4:1. Dzień pierwszy nasi Reprezentanci zakończyli porażką z późniejszym triumfatorem imprezy - Szwecją oraz zwycięstwem nad Belgią.

DSC_0069 

Nazajutrz nasi zremisowali z Holandią 0:0. Jak się później okazało, mimo porażki ze Szwajcarią 0:1, punkt wywalczony w meczu z gospodarzami turnieju oraz dwie kolejne wygrane: z Francją 4:0 i Holandią U-19 3:0 dał Polakom awans do półfinału. Ten smakował jeszcze lepiej, gdy okazało się, że za sobą Polacy zostawili m. in. Helwetów.

DSC_0022 

W meczu, którego stawką był awans do finału, Polacy ponownie skrzyżowali kije z Czechami. Niestety, po raz drugi lepsi okazali się nasi południowi sąsiedzi, którzy zwyciężyli 4:1. Pozostała nam więc walka o brąz i to z nie byle jakim przeciwnikiem. Naprzeciw nas stanęła Holandia - gospodarz całej imprezy. Niestety, Polacy ulegli 2:5 i ostatecznie zajęli 4. miejsce. Były to pierwsze Lokatę tą należy jednak rozpatrywać w kategorii sporego sukcesu, dlatego też gratulujemy naszym Reprezentantom osiągniętego wyniku i dziękujemy za piękne reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Świata!

GALERIA ZDJĘĆ Z MECZÓW POLSKI

Komplet wyników Polski na Paragames Breda 2017

Faza grupowa:

  Polska - Niemcy  4:0
 Polska - Czechy  0:2
 Polska - Kanada  4:1
 Polska - Szwecja  0:3
 Polska - Belgia  4:0
 Polska - Holandia  0:0
 Polska - Szwajcaria  0:1
 Polska - Francja  4:0
 Polska - Holandia U-19  3:0

Półfinał:

 Polska - Czechy  1:4

Mecz o 3. miejsce:

 Polska - Holandia  2:5

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Szwecja
2. Czechy
3. Holandia
4. Polska
5. Holandia U-19
6. Szwajcaria
7. Belgia
8. Kanada
9. Francja
10. Niemcy