W sobotę zaczynamy wielkie unihokejowe emocje!

Najbliższe Mistrzostwa Świata Mężczyzn to impreza, do której nasza seniorska Kadra przygotowuje się już dość długo. Eliminacje, zgrupowania, sparingi, turnieje towarzyskie - to wszystko prowadziło wybrańców Jana Holovki do czeskiego czempionatu. Pierwszy gwizdek w Pradze wybrzmi 1. grudnia w samo południe, gdy do boju ruszą Szwajcarzy i Łotysze. Biało-czerwoni pierwszy mecz rozegrają tego samego dnia o 18.30.  Miejscem grupowych batalii Polaków będzie hala Sparta. Terminarz "polskiej" grupy:

1.12 18.30 Polska Tajlandia LINK DO TRANSMISJI
2.12 18.00  Polska  Estonia LINK DO TRANSMISJI
3.12 15.30  Polska  Australia LINK DO TRANSMISJI

SYSTEM ROZGRYWEK  I DROGA DO ĆWIERĆFINAŁU

Polacy grają w grupie C, co oznacza że w pierwszej fazie turnieju unikamy potentatów światowego unihokeja. Ci znajdują się w grupach A i B. Brak rywalizacji z drużynami z TOP4 pozwoli - mamy nadzieję - "rozkręcić się" naszym zawodnikom i powalczyć o awans do fazy play-off. Nie można jednak lekceważyć rywali. Na poprzednich Mistrzostwach Świata zremisowaliśmy 4:4 z Australią i pokonaliśmy Tajlandię 5:4.

Stać nas na zwycięstwa i chcąc awansować, nie mamy innego wyjścia. Pierwsze lub drugie miejsce w grupie pozwoli stanąć do rywalizacji w barażu, którego stawką będzie gra w ćwierćfinale. W pojedynkach barażowych zwycięzca i drugi zespół grupy C zmierzy się kolejno z czwartym i trzecim zespołem grupy B. W gronie potencjalnych rywali w tej fazie turnieju znajdują się: Dania, Finlandia, Norwegia i Szwecja. Przegrani spotkań barażowych powalczą o miejsca 9-12. Gdybyśmy zajęli trzecie bądź czwarte miejsce w grupie, to pozostanie nam rywalizacja o miejsca 13-16.

KADRA NA MISTRZOSTWA

Wybranych zawodników wraz ze sztabem trenerskim i medialnym prezentowaliśmy już tutaj KLIK. Wiadomo, że absencja Mateusza Antoniaka jest dużym osłabieniem. Wiemy, że będzie on swoim doświadczeniem wspierał kolegów w nieco innej roli. Liczymy na dobry występ naszej męskiej reprezentacji i poprawę wyniku z ostatniego czempionatu (13. miejsce)!

KIBICUJ NASZYM!

Zachęcamy do wspierania Polaków w walce o zwycięstwa! Jeśli nie możecie być akurat w Pradze, zapraszamy na transmisje online. Będą one jak zwykle dostępne na kanałach IFF i IFF2 w serwisie YouTube. Linki do spotkań grupowych Polaków podaliśmy przy terminarzu, a o kolejnych będziemy na bieżąco informować.

Obserwujcie także nasz profil na FB oraz Instagramie (@pzunihokeja)! W planach codzienne, krótkie zapowiedzi spotkań, wypowiedzi zawodników, wywiady i konferencje NA ŻYWO, a także kolejne odcinki "Łączy Nas Unihokej". Będzie się działo!

NEW LEVEL SPORT PARTNEREM PZUNIHOKEJA NA CZAS MISTRZOSTW!

Miło nam również poinformować, że oficjalnym partnerem Polskiego Związku Unihokeja i Reprezentacji Polski na czas Mistrzostw Świata w Pradze jest firma New Level Sport. To profesjonalny sklep sportowy online, w którym znajdziesz produkty wyłącznie najlepszych na świecie producentów – produkty, które dadzą Ci pewność jakości i skuteczności działania. Od drobnych przyrządów treningowych umożliwiających trening w domu, po systemy regeneracyjne, które sprawią, że trening dzień po dniu nie będzie już problemem. Firma dostarczyła sprzęt specjalistyczny do regeneracji zawodników Reprezentacji Polski.

W New Level Sport dbamy o to, by każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od stopnia zaawansowania treningowego. W ofercie sklepu znajdziesz produkty, których używają profesjonalni sportowcy i osoby, które po prostu cieszą się aktywnością fizyczną na poziomie rekreacyjnym. W każdym przypadku ważna jest dla nas jakość, pod którą możemy się podpisać i którą możemy Ci polecić. Produkty w naszej ofercie traktujemy jako inwestycję w zdrowie i wierzymy, że jest to najlepsza inwestycja z możliwych - czytamy na stronie www.newlevelsport.pl.

Ze swojej strony ogromnie cieszymy się na nową współpracę, dziękując za zaufanie i mając nadzieję dalszą, owocną współpracę!


Więcej informacji o MŚ w Pradze znajdziecie na ich oficjalnej stronie - KLIK