Przedostatni dzień zmagań na Eliminacjach MŚ Kobiet w Unihokeju dobiegł końca. Polki pewnie pokonały Belgię.

Fot. Piotr Matusewicz - IFF Flickr

Francja kończy turniej na ostatnim miejscu, Norwegia walczy jutro o awans

2019 WFCQ EUR - NOR v FRA 
PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU - KLIKNIJ

Norweżki nie miały dziś problemów z pokonaniem niżej notowanej Francji, pewnie zwyciężając (14:0). Francuzki jak na każdym meczu tych Eliminacji wykazały się niezwykłą determinacją i wolą walki, co jednak nie wystarczyło na zdobycie choćby jednego, honorowego trafienia podczas tego turnieju. Norwegia, dzięki zwycięstwu, jutro o godzinie 14:00 powalczy z Danią o 2. lokatę w grupie i bezpośredni awans na Mistrzostwa Świata.

Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet 2019
Grupa EUR1

Norwegia

14:0

(5:0, 5:0, 4:0)


Francja
Najlepsze zawodniczki meczu
Gidske Julie   Gabriel Amelia 
  Widzów: 100  

Ostatni mecz Włoszek, wysoka wygrana Czeszek 

 2019 WFCQ EUR - CZE v ITA 
PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU - KLIKNIJ

Czeszki w przedostatnim meczu w grupie zmierzyły się z Włoszkami. W pewnym momencie spotkania wydawało się, że nasze południowe sąsiadki śrubować będą kolejny rekord na tych Eliminacjach, ale przed wyższą porażką Reprezentację Włoch ratowała bramkarka. Ostatecznie Czeszki zaaplikowały Włoszkom 34 bramki, ale w odpowiedzi przeciwniczkom udało się zdobyć honorowe trafienie na 4 minuty przed końcem! Włoszki tym spotkaniem zakończyły swój udział w turnieju i wiemy już na pewno, że nie uzyskają awansu na Mistrzostwa Świata. Reprezentacja Czech zmierzy się z kolei jutro w ostatnim spotkaniu Eliminacji z Polkami w walce o 1. miejsce w grupie.

Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet 2019
Grupa EUR3

Czechy

34:1

(12:0, 11:0, 11:1)


Włochy
Najlepsze zawodniczki meczu
Ratajova Denisa   Barbacetto Lorena
  Widzów: 150  

Kibice nagrodzeni mnóstwem bramek za świetny doping!

 2019 WFCQ EUR - BEL v POL
PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU - KLIKNIJ TUTAJ

To, co wydarzyło się dziś w hali AWFiS w Gdańsku przeszło najśmielsze oczekiwania Organizatorów i zawodniczek! Kibice zgromadzili się w liczbie jeszcze większej, niż poprzednio, a poziom dopingu bez wyolbrzymiania można było porównać z meczami polskiej siatkówki! Każdy, kto odwiedził gdańską arenę Eliminacji Mistrzostw Świata Kobiet w Unihokeju z pewnością nie żałuje, a spotkanie to zapadnie  na długo w pamięć wszystkim obecnym fanom, jak i tym oglądającym spotkanie na żywo w telewizji online!

Ostatecznie Polki, niesione znakomitym dopingiem, zwyciężyły z Belgijkami aż 9:0, dzięki czemu są już w 100% pewne awansu na Mistrzostwa Świata, a jutro zakończą turniej meczem o 1. miejsce w grupie z Reprezentacją Czech! Organizatorzy na tym spotkaniu spodziewają się największej liczby kibiców podczas całego turnieju, a kolejna podobna okazja może się w Polsce szybko nie powtórzyć, więc koniecznie musicie odwiedzić jutro o godzinie 17:00 halę AWFiS! Do zobaczenia!

Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet 2019
Grupa EUR3

Belgia

0:9

(0:4, 0:3, 0:2)


Polska
Najlepsze zawodniczki meczu
De Vos Luna   Szelzchen Joanna
  Widzów: 700  

WFCQ_Gdansk_2019_top

Dzisiejsze wyniki sprawiły, że jutro czekają nas naprawdę spore emocje! Estonia o 11:00 podejmie Belgię i by myśleć o awansie na Mistrzostwa z 3. miejsca w grupie, musi pokusić się o wysoką wygraną. W kolejnym spotkaniu o 14:00 Norwegia zmierzy się z Danią, a zwycięzca tego pojedynku zajmie 2. miejsce w grupie, premiowane bezpośrednim awansem. Prawdziwą wisienką na torcie będzie z kolei spotkanie Polski z Reprezentacją Czech - o 1. miejsce w grupie EUR3. Nie może Was zabraknąć! Czekamy na Was w hali AWFiS w Gdańsku!