W miniony weekend odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Dzieci w Łochowie!

Kolejna świetna unihokejowa impreza już za nami. W dn. 16-17 czerwca rozegrano Ogólnopolskie Mistrzostwa Dzieci pod patronatem Burmistrza Łochowa Pana Roberta Gołaszewskiego. Po udanych eliminacjach do Mistrzostw Świata mężczyzn w 2014 i 2016 roku tym razem był to kolejny już turniej dla najmłodszych. Mimo młodego wieku zawodników emocji nie brakowało, a końcowe rozstrzygnięcia bardzo zaskoczyły kibiców. Mimo, że pierwsze miejsce mógł zająć tylko jeden zespół, to turniej wygrały wszystkie drużyny. Każdy z zawodników mógł czuć się wyróżniony i otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę. Wyniki nie były najważniejsze. Ogólnopolskie Mistrzostwa Dzieci to kolejna doskonała okazja do promocji unihokeja oraz promowania zdrowego i aktywnego trybu życia. 

W Mistrzostwach udział wzięło ponad 40 drużyn z całej Polski, w których zagrało niemal półtysiąca zawodników i zawodniczek. Od ekip ze Śląska po Trójmiasto. Mecze rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych (chłopcy rocznik 2006 i młodsi, 2008 i młodsi oraz dziewczęta rocznik 2006 i młodsze ) oraz w trzech halach: dwóch w Łochowie i jednej w Kamionnie. Oprócz meczów zawodnicy mieli również możliwość spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej lub na strzelnicy. 

Najlepszą dziewczęcą drużyną okazały się Dzikie Gęsi Zielonka, które wygrały 3:2 po rzutach karnych z Noletem Żabi Róg. W kategorii chłopców z rocznika 2006 najlepszy okazał się UKS Bankówka Zielonka, który wygrał w finale 6:0 z Aligatorem Chwarzno Gdynia. Drużynę z Zielonki powstrzymali dopiero chłopcy z rocznika 2008. UKS Kołaczkowo (woj. Wielkopolskie) pokonało wspomniany UKS Bankówka 8:2. Wybrano również najlepsze szóstki turnieju tzw. All Stars.

Impreza to organizacyjny i sportowy sukces. To duże wydarzenie, które odbyło się dzięki zaangażowaniu  Polskiego Związku Unihokeja i Stowarzyszenia Klub Sportowy Olimpia Łochów. Finansowo wsparli ją również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Województwo Mazowieckie, Powiat Węgrowski i Gmina Łochów.

Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka impreza w Gminie Łochów. Bardzo ważne jest, by już od najmłodszych lat wszczepiać w dzieci pasję do sportu, aktywności fizycznej i zdrowej rywalizacji. Była to też okazja do nawiązania znajomości oraz integracji całego unihokejowego środowiska, które z roku na rok staje się coraz większe.

Do zobaczenia!

 

 

 

UUBiW - kliknij po wszystkie informacje