Zapraszamy na krótki wywiad z kapitan Reprezentacji Polski Kobiet - Agatą Plechan!

Z Panią Kapitan rozmawiamy o tym, jak okres letni spędza zawodniczka duńskiej Ekstraligi, jakie są jej nastawienia na nowy sezon, co w planach na najbliższy czas ma Reprezentacja oraz prywatnie - co ostatnio było tematem rozmów podczas spotkania Komisji Zawodniczej Międzynarodowej Federacji Unihokeja. Zapraszamy!

Redakcja: Jak mijają wakacje u Kapitana Reprezentacji Kobiet?
Agata Plechan: Okres letni to dla mnie czas, kiedy mogę w większym stopniu skupić się na pracy zawodowej, ale znajduję także chwilę na relaks i wakacyjne wyjazdy. Była Polska, był Bornholm oraz kilka weekendowych wypadów. Aktualnie pozdrawiam z wyjazdu służbowego do Paryża. Staram się łączyć przyjemne z pożytecznym, łącząc pracę zawodową z zamiłowaniem do aktywności fizycznej i podróży. Sporo czasu spędzonego na siłowni oraz na bieżni to nieodłączna część treningu, którą mogę realizować gdziekolwiek jestem. Moja drużyna właśnie rozpoczęła treningi w hali, także przygotowania do sezonu, który rozpoczyna się za 4 tygodnie, trwają pełną parą.

Opowiedz nam proszę o spotkaniu komisji IFF w Holandii, nad czym teraz pracujecie?
Podczas spotkania ATC (przyp. red. Athletes' Commission - Komisja Zawodnicza) przedyskutowaliśmy ostatnie wydarzenia, w których brali udział członkowie komisji, m.in. Sympozjum Światowej Agencji Antydopingowej, w której miałam przyjemność uczestniczyć w marcu tego roku w Szwajcarii. Ponadto poruszyliśmy tematy, na których w najbliższych miesiącach IFF skupi się najbardziej, zwracając uwagę na problem braku komunikacji z zawodnikami przy decyzjach dotyczących znaczących zmian w sposobie rozgrywania spotkań (czas gry, ilość zawodników itp.). Inne, ważne dla nas tematy, to promocja ATC oraz propozycja przygotowania kampanii antydopingowej.

W grudniu Kadra Kobiet wyjeżdża na Mistrzostwa Świata. Jakie są najbliższe plany drużyny?
Najbliższe zgrupowanie odbędzie się we wrześniu, następnie w październiku rozegramy 6 Nations Cup w Nowym Targu. Potem ostatnie zgrupowanie przed samym wyjazdem i rozpoczniemy kolejne Mistrzostwa Świata, tym razem w Szwajcarii.

Jak nastawienie na kolejny sezon w Danii? Jaki cel obiera Twoja drużyna?
Głód medalu jest tak wielki, że nie wyobrażam sobie skończenia sezonu bez krążka. Nastawienie każdej zawodniczki jest takie samo jak moje, czuję, że to będzie nasz sezon. Słowa dość mocne, ale wiem że jesteśmy gotowe. Wnioski z poprzedniego sezonu zostały wyciągnięte. Wiemy jak bardzo znaczenie drużyny jest ważniejsze od celów indywidualnych i przy skupieniu się na naszych najmocniejszych stronach, jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo dobry rezultat.