Swoje pierwsze mecze w Salming Ekstralidze Kobiet w sezonie 2017/2018 rozegrały zespoły SUS Travel Jedynki Trzebiatów oraz PKS MOS Zbąszyń. Mecze na wysokim sportowo poziomie. Już przed rozpoczęciem pierwszego spotkania, kibice zgromadzeni na hali w Mrzeżynie wiedzieli, że czeka ich atrakcyjne widowisko. Dziewczyny na pewno nie zawiodły, bowiem poziom dwumeczu był bardzo wyrównany, a walka toczyła się o każdy centymetr boiska.

fot. Gryfickie.info (kliknij po więcej zdjęć)

Sobotnia batalia dla gospodyń

Pierwszą bramkę już w pierwszej minucie spotkania strzeliły zawodniczki ze Zbąszynia, a autorką trafienia była Agata Jankowska-Burek. Niespełna kilka minut później bramkę wyrównującą zdobyły zawodniczki z Trzebiatowa, a już w następnej dołożyły jeszcze jedno trafienia, którego autorką była Maja Mazur. Zawodniczki ze Zbąszynia nie chciały być dłużne swoim rywalkom i kilka minut po objęciu prowadzenia przez Jedynkę odpowiedziały bramką wyrównująca. Po pierwszej tercji na zegarze widniał wynik 2:2. Druga tercja troszkę wolniejsza - oglądaliśmy w niej swego rodzaju unihokejowe "szachy". Odsłona ta zakończona wynikiem remisowym 1:1 pokazała nam jednak jak bardzo wyrównany był poziom spotkania. Trzecią tercję znakomicie rozpoczęły zawodniczki z Trzebiatowa, które po niespełna dwóch minutach wyszły na prowadzenie (4:3) - piłkę w siatce umieściła Daria Drzymała. Wynik ten - jak się później okazało - utrzymał się już do końca spotkania i trzy punkty powędrowały do zespołu gospodyń.

MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów - PKS MOS Zbąszyń 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)
Widzów: 108

Udany rewanż przyjezdnych

Niedzielny mecz wyglądał już całkowicie inaczej niż ten rozegrany dzień wcześniej. Po dwóch szybko strzelonych bramkach przez zespół Jedynki Trzebiatów, wydarzenia na boisku zaczęły przebiegać pod dyktando dziewczyn ze Zbąszynia. Wykorzystywały bezwzględnie nawet najmniejszy błąd zespołu Jedynki, a sam końcowy wynik 7-3 dla przyjezdnych dobrze obrazuje to, jak dwa różne spotkania rozegrane zostały w Mrzeżynie. Zbąszynianki w tym spotkaniu zagrał bardziej konsekwentnie, najprawdopodobniej wyciągnąwszy ważne wnioski po sobotniej porażce i już następnego dnia wprowadziły je w życie. Taka postawa zaowocowała ważną wygraną już na początku sezonu z teoretycznie lepszym przeciwnikiem.

MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów - PKS MOS Zbąszyń 3:7 (2:0, 1:5, 0:2)
Widzów: 52


Po kolejnych spotkaniach Salming Ekstraligi Kobiet cieszy fakt, że poziom unihokeja w Polsce powoli idzie w górę i oglądamy coraz więcej wyrównanych oraz emocjonujących spotkań. Mamy nadzieję, że jeszcze więcej takich dwumeczów czeka nas w najbliższych miesiącach rozpoczętego przed dwoma tygodniami sezonu 2017/2018!

UUBiW - kliknij po wszystkie informacje