W cieniu rozgrywek Salming Ekstraligi, swoje mecze rozgrywają zawodnicy seniorzy-amatorzy. Coraz więcej zawodników z lig amatorskich zasila drużyny na co dzień grające w rozgrywkach centralnych. Polski Związek Unihokeja już po raz drugi objął patronatem rozgrywki Opalenickiej Ligi Unihokeja, w której w tym roku wystartuje aż 12 zespołów. Pierwsza kolejka już w tę sobotę, 14 października o godzinie 10:00!

Opalenica to miasto gminne w województwie wielkopolskim, powiecie nowotomyskim, położone 40 kilometrów na zachód od Poznania. To tutaj w hali Opalenickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji już trzeci raz rozgrywana będzie liga dla amatorów. W pierwszym sezonie rozgrywek udział brało 5 zespołów, w drugim 10, a teraz w szranki stanie wspomniane 12 drużyn z województw wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego.

W tym sezonie zmieniony został również system rozgrywek. System składa się z dwóch faz. W pierwszej fazie wszystkie zespoły zmierzą się ze sobą jeden raz. Po rozegraniu tych spotkań, ligowa tabela podzieli się na dwie grupy. Grupę A stworzy sześć najlepszych zespołów, które będą ze sobą walczyć o miejsca 1-6. W grupie B zespoły z dolnej połowy tabeli po pierwszej fazie będą walczyć o miejsca 7-12. W każdej grupie zespoły zagrają „każdy z każdym”, a po dodaniu punktów z fazy ligowej poznamy końcowe klasyfikacje w poszczególnych grupach.

Najlepsze 8 ligowych zespołów uzyska kwalifikacje do jednodniowego turnieju o Puchar Ligi. Zapowiada się całkiem dużo meczów.

A teraz coś ciekawszego dla kibica! Oto jak przedstawiły się zespoły biorące udział w rozgrywkach:

 • AZS UAM POZNAŃ

Drużyna AZS UAM Poznań jest grupą znajomych, którzy poznali się w ramach sekcji unihokeja przy uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Naszym debiutanckim turniejem były Akademickie Mistrzostwa Polski w unihokeju, które odbyły się w Gdyni i tam też powstał pomysł utworzenia wspólnej drużyny, a realizacją tej idei jest udział w Lidze Opalenickiej. Członkami naszego teamu są głównie studenci poznańskich uczelni. Naszym celem jest wygranie kolejnego meczu.

 • FC KALA-IZOLACJE TORUŃ

Jeszcze nigdy w historii Opalenickiej Ligi Unihokeja nie zeszliśmy niżej niż drugie miejsce, wyżej też nie. Tak więc: do trzech razy sztuka - teraz musi nam się udać pójść wyżej i zdobyć tytuł mistrzowski, nie ma szans żebyśmy zeszli niżej! Z każdym sezonem jesteśmy coraz mocniejsi, trenujemy ciężko i zrobimy wszystko, żeby osiągnąć swój cel! Posiadamy zawodników, którzy na co dzień ogrywają się w Mistrzostwach Polski, łeb w łeb walcząc z najlepszymi w kraju! Ten sezon będzie należał do nas! Do zobaczenia na parkiecie!

 • HORYZONT KOŁACZKOWO

W Opalenickiej Lidze Unihokeja nie mogło zabraknąć Horyzontu Kołaczkowo! Podopieczni Tadeusza Kicińskiego chcą odzyskać tytuł najlepszej drużyny. Zwycięzcy pierwszej edycji OLU w zeszłym sezonie mieli bardzo długi kryzys i nawet szalona pogoń w końcowych kolejkach nie dała medalu. Czołowym strzelcem drużyny jest zwycięzca klasyfikacji kanadyjskiej w obu poprzednich sezonach, czyli Przemysław Ptaszyński. Kołaczkowo wróci na podium?

 • KROKODYLE FLOORBALL POZNAŃ

Krokodyle Floorball Poznań – drużyna amatorska znana i lubiana w całej Polsce. Jesteśmy już przeszło 10 lat na unihokejowej mapie Polski. W tym czasie przeżywaliśmy lepsze i gorsze chwile, ale jedno się nie zmieniło – drużynę tworzy grupa zapaleńców, którzy wspierają się na boisku, jak również poza nim. Sezon zaczynamy z nową halą, z nowymi twarzami i paroma powrotami, więc na pewno czymś zaskoczymy. Jesteśmy głodni sukcesów, dlatego celujemy w podium OLU. Let’s go CROX!

 • KU AZS UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO

Nasza sekcja swoimi korzeniami sięga ładnych kilkanaście lat wstecz, lecz w takiej formie jak teraz istnieje od dwóch lat. Prężnie się rozwijamy - dwa lata temu zaczęliśmy z 5 osobami, a na dzień dzisiejszy jest nas niespełna 40. Wszyscy są głodni gry. Mierzymy wysoko, bo w strefę medalową. Wiemy, że potrafimy strzelać bramki i niejednokrotnie już mierzyliśmy się z drużynami występującymi w waszej lidze. Nie boimy się kolejnych wyzwań. Bardzo się cieszymy, że mamy możliwość występowania w OLU.

 • SPARTANIE OPALENICA

Nasza historia ma już pięć pełnych sezonów. Choć początki były trudne, to z biegiem czasu powstała drużyna, a z drużyny rodzina. Razem gramy, ciężko pracujemy na treningach i bawimy się w wolnym czasie. Ta drużyna to już nie tylko sport, ale także przyjaźnie. Na niwie sportowej największym sukcesem jest wygranie OLU 2016/2017. W tym roku zamierzamy bronić tytułu.

 • UKS ABSOLWENT SIEDLEC

Drużyna młoda i waleczna, ale już doświadczona. Trener Przemysław Strażyński przywiezie do Opalenicy drużynę dobrze przygotowaną i gotową do walki o jak najlepsze wyniki. W zeszłym roku byli Robin Hood'em ligowej tabeli: zabierali punkty zespołom z czołówki, oddawali tym nieco w nie biedniejszym. Przy większej stabilizacji w grze z pewnością wezmą udział w walce o medale.

 • UNIHOKEJ TEAM BRÓJCE

Brązowy medal poprzedniego sezonu powędrował do Unihokej Team Brójce. Podopieczni charyzmatycznego trenera Krzysztofa Augustyniaka mierzą jednak wyżej! Trudno się dziwić, bowiem pokazywali bardzo dobrą grę i w zeszłym sezonie długo zajmowali pozycje lidera rozgrywek. Uda się poprawić wynik z poprzedniej kampanii?

 • VIKINGS NOWY TOMYŚL

Ci, którzy do tej pory śledzili rozgrywki Opalenickiej Ligi Unihokeja dobrze nas znają. Będzie to nasz pierwszy ligowy sezon, który rozegramy pod nową nazwą Vikings Nowy Tomyśl. Wierzymy, że zarówno bojowa nazwa, jak i nasze podejście do gry przełożą się na dobre wyniki oraz walkę o każdy ligowy punkt do ostatniej kropli potu, a czasem i krwi. Nowi zawodnicy, którzy dołączyli do nas latem wniosą zapewne powiew świeżości oraz sporo jakości, a weterani zespołu na pewno będą wspomagać nowych kolegów nie tylko na boisku, ale również poza nim. Liczymy na to, że owa mieszanka wypali i na koniec sezonu cieszyć się będziemy z miejsca na podium. Do zobaczenia na parkiecie.

 • WILKI JAR-POL BYDGOSZCZ

Wilki JAR-POL Bydgoszcz to stara drużyna w trochę nowej odsłonie. Zmiany zaszły - jak wszyscy widzą - przede wszystkim w nazwie pod jaką teraz będziemy występować, ale również w składzie. Każdy z chłopaków z drużyny ma dosyć dużą przeszłość unihokejową i na pewno będziemy chcieli dosyć poważnie namieszać w tegorocznej lidze!

 • ZESPÓŁ SZKÓŁ W MOSINIE

W Opalenickiej Lidze Unihokeja nie mogło zabraknąć walecznej ekipy z Mosiny! Na zdjęciu tylko 6-ściu wspaniałych, ale zapewne będzie ich więcej i po zebranych w zeszłym roku doświadczeniach będą walczyć jak równy z równym z każdym przeciwnikiem.

 • SPARTANIE I VIKINGS II

Zespół złożony z zawodników, którzy aktualnie nie łapią się do pierwszych zespołów Spartan i Vikings.


Aktualnie budowana jest oficjalna strona ligi. Zapraszamy już niebawem na olu.ligspace.pl.

UUBiW - kliknij po wszystkie informacje