Reprezentacja Polski Mężczyzn do lat 19, która w 2019 roku poleci do Kanady na Mistrzostwa Świata, ma nowego szkoleniowca. Został nim wieloletni trener Fenomenu Babimost - Marek Przygocki.

Marek Przygocki to 48-letni szkoleniowiec z Babimostu, z wykształcenia magister wychowania fizycznego i dyplomowany nauczyciel. Dodatkowo posiada uprawnienia Trenera II klasy Lekkiej Atletyki, a także Instruktora Unihokeja i Badminghtonu. Od 1997 roku z powodzeniem szkoli dzieci i młodzież w dyscyplinie unihokej w Fenomenie Babimost w kategoriach: junior młodszy, junior starszy i senior. W 2014 roku został uhonorowany Złotym Medalem Polskiego Związku Unihokeja za wkład w rozwój unihokeja w Polsce, zaś w 2016 roku zwyciężył w Plebiscycie portalu florbalki.pl na Trenera Sezonu 2015/2016.

Na swoim ma liczne sukcesy i osiągnięcia z zakresu szkolenia dzieci, młodzieży i dorosłych, takie jak:

- kilkanaście medali Mistrzostw Polski w kategoriach juniorskich (2 złote, 6 srebrnych i 3 brązowe);
- z seniorską drużyną Fenomenu Babimost zwycięstwo w rozgrywkach I ligi sezonu 2014/2015 i awans do Salming Ekstraligi Mężczyzn;
- awans do SuperFinału i zajęcie 4. miejsca w Salming Ekstralidze Mężczyzn w sezonach 2015/2016 oraz 2016/2017;
- wychowanie kilkunastu Reprezentantów Polski w kategorii juniora i seniora - m.in. Agata Plechan, Kamila Tatarska, Paulina Kidoń, Patryk Przygocki, Adrian Markiefka, Wojciech Malajka, Jakub Łyskawa, Michał Kozubal, Dawid Połomka, Dawid Szefner, Filip Łukaszewski i inni - wszyscy z powodzeniem występujący zarówno w rozgrywkach krajowych, jak i zagranicznych.

Teraz przed trenerem Przygockim nowe wyzwanie - a mianowicie przygotowanie Kadry U-19 do Mistrzostw Świata w Kanadzie, a następnie walka o zwycięstwo w Dywizji B i powrót do Elity światowego unihokeja na poziomie juniorów. Zarząd Polskiego Związku Unihokeja pokłada wielkie nadzieje w nowym szkoleniowcu i głęboko wierzy, że jego plan na pracę z Kadrą juniorską przyniesie zamierzone efekty. Jednocześnie potwierdza pełne zaufanie dla trenera i jego wieloletnich doświadczeń trenerskich. Trenerze - życzymy powodzenia!

UUBiW - kliknij po wszystkie informacje